انتشار:  شنبه 3 آبان 1399  ::  19:02   

اردوغان: ماکرون به مداوای روانی نیاز دارد

سرویس ترکیه - رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با واکنش تند به اظهارات همتای فرانسوی خود درباره دین اسلام، ماکرون را فردی معرفی کرد که نیاز به مداوای روانی دارد.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در خصوص دین اسلام عنوان کرد: «این شخصی که به آن ماکرون می گویند چه مشکلی با مسلمانان و دین اسلام دارد؟ ماکرون از لحاظ روانی نیاز به مداوا دارد. به فردی که از آزادی عقاید هیچ چیزی نفهمیده و در کشور خود میلیون ها انسانی را که با عقاید مختلف زندگی می کنند نادیده می گیرد چه می توان گفت؟ قبل از هر چیزی باید از لحاظ عقلی مورد کنترل قرار بگیرد».

به نوشته روزنامه حریت، اردوغان در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «در آینده نزدیک انتخابات در فرانسه برگزار خواهد شد تصور نمی کنم راه ماکرون زیاد طولانی باشد. برای کشور خود هیچ دستاوردی نداشته است. پشت تمام اتفاقات در آذربایجان نیز همین این ها قرار دارند».

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنان خود به موضوع سوریه و عراق نیز اشاره کرده و افزود: «تلاش هایی برای تأسیس دولت تروریستی در مرزهای عراق و سوریه ادامه دارد. به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد در کنار مرزهای ترکیه چنین باتلاق و دولت تروریستی تأسیس کنند. هر آنچه را که لازم است انجام داده و این باتلاق را خواهیم خشکاند».

لازم به ذکر است، ماکرون در اظهارات اخیر خود دین اسلام را مقوله ای دانست که نیاز به ساختارسازی دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه