سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 4 آبان 1399  ::  00:00   

درخواست استخدام 10 هزار ایزدی در چارچوب توافق شنگال

سرویس عراق و اقلیم کردستان- 10 هزار تن از کردهای ایزدی، در چارچوب توافق شنگال،  برای استخدام در نیروی پلیس شنگال ثبت نام، کرده اند.
 

به گزارش کردپرس، بنا به توافق امضا شده اخیر میان اربیل و بغداد بر سر شنگال، امنیت منطقه شنگال به پلیس داخلی، و دستگاه اطلاعات و امنیت ملی عراق با هماهنگی نیروهای دولت اقلیم کردستان داده می شود و در این چارچوب نیرویی 2 هزار و 500 نفری از آوارگان شنگال و ساکنین کنونی منطقه برای کنترل امنیت منطقه تشکیل می شود.

سایت خبری آوینه گزارش داده که در این راستا، تاکنون 10 هزار تن از ایزدی ها برای استخدام در این نیروی پلیس در استان دهوک اقلیم کردستان و نزد مقامات محلی شنگال که در این استان امور مربوطه به استخدام را انجام می دهند، ثبت نام کرده و فرم های استخدامی را پر کرده اند.

با این حال؛ هنوز هیچ قانون و فرمان استخدام رسمی در این مورد صادر نشده است، اما ایزدی ها به دلیل بیکاری و با هدف کسب شغل، برای استخدام پیشقدم شده اند.

یکی از شروط استخدام در نیروی پلیس 2 هزار و 500 نفری شنگال این است که فرد متقاضی دارای 18 الی 35 سال سن بوده و شهروند عراقی و از اهالی شنگال و حداقل دارای مدرک پایان تحصیلات ابتدایی سیستم آموزشی عراقی و بدون داشتن سوپیشینه قضایی باشد.

علی عمر گعبو معاون استاندار نینوا در امور آوارگان به سایت خبری کرکوک ناو گفت که وزیر امور داخلی اقلیم کردستان به مقامات مربوطه در شنگال اعلام کرده و روند اداری ثبت نام متقاضیان استخدام را آغاز کنند.

این در حالی است که بیشتر نیروهای محلی ایزدی ها در شنگال مخالفت شدید خود با توافق شنگال را اعلام کرده اند.