انتشار:  سه‌شنبه 6 آبان 1399  ::  11:42   

عضو دفتر نمایندگی مجلس سوریه دموکراتیک در اقلیم کُردستان عراق به کُردپرس گفت؛

اقلیم کُردستان مراقب توطئه ترکیه باشد/کُردها باید خود را از اختلاف و تندوریی دور کنند

سرویس سوریه-عضو دفتر نمایندگی مجلس سوریه دموکراتیک در اقلیم کُردستان عراق به کُردپرس گفت:جریان‌های کُردستانی باید مراقب سیاست ترکیه باشند و خود را از اختلاف و تندرویی دور نمایند.

«هوشنگ درویش» عضو دفتر نمایندگی مجلس سوریه دموکراتیک در اقلیم کُردستان عراق درباره درگیری میان حزب کارگران کُردستان(pkk) و حزب دموکرات کُردستان عراق(پارتی) اظهار کرد:این‌ها همه نقشه ترکیه برای کُردها است.ترکیه مخالف موجودیت کُردها در هر منطقه‌ای است.

وی ادامه داد:ترکیه تنها مخالف کُردها در سوریه و ترکیه نیست بلکه با تجاوزگری به اقلیم کُردستان حمله برده و مناطق زیادی را تصرف کرده است.

وی افزود:این مسئله پس از اقدامات(هفتانین) روشن شد که ترکیه قصد تجاوزگری گسترده‌ای را دارد و می‌خواهد با اختلاف افکنی میان جریان‌های کُرد به اهداف خود برسد.

عضو دفتر سیاسی حزب دموکرات کُردستان سوریه(p.d.k.s) خاطرنشان کرد:جریان‌های کُردستانی باید مراقب سیاست ترکیه باشند و خود را از اختلاف و تندرویی دور نمایند.

هوشنگ درویش تصریح کرد:این اقدامات در حالی است که کُردها در سوریه مرحله مهم و جدی را در گفت‌وگوها سپری می‌کنند و اتفاقات اخیر و اظهارنظرهای برخی از مقامات در اقلیم کُردستان شرایط را دشوار می‌کند.

عضو دفتر نمایندگی مجلس سوریه دموکراتیک در اقلیم کُردستان عراق یادآور شد:برخی سیاست‌ها درست نیست و پس از توافق دولت اقلیم با بغداد در خصوص شنگال شاهد اعزام نیرو از سوی اقلیم به نقاط مرزی اقلیم کُردستان عراق و اداره خودگردان شمال سوریه بودیم، کاری که دشمن کُردها هم انجام نمی‌دهند.

هوشنگ درویش افزود:درباره اتفاقات اخیر میان حزب کارگران کُردستان و پارتی نیز، کنگره جوامع کُردستان(KCK) اتهامات و اظهارات پارتی را رد کرد.