انتشار:  چهارشنبه 7 آبان 1399  ::  11:54   

پاسخ سخنگوی حزب دمکرات کردستان به پ.ک.ک:

پ.ک.ک موجودیت و منافع اقلیم کردستان را با خطر روبرو ساخته است

سرویس عراق و اقلیم کردستان – سخنگوی حزب دمکرات کردستان (پارتی)، در اطلاعیه ‌ای تصریح کرد: پ.ک.ک علنا در مقابل اقلیم کردستان موضع می‌ گیرد و موجودیت و منافع اقلیم کردستان را با خطر روبرو کرده است.
 

به گزارش کردپرس به نقل از باس نیوز، محمود محمد، سخنگوی حزب دمکرات کردستان (پارتی)، سه‌شنبه ششم آبان ‌ماه، با انتشار اطلاعیه ‌ای به آن چه سخنان تهدیدآمیز رهبران پ.ک.ک، خوانده، پاسخ داد و اظهار داشت: "جای تاسف است که در اکثر مواقع حساس مسئولین و مقامات ارشد پ.ک.ک با ایراد سخنان و در پیش گرفتن رفتارهایی، مایه عذاب و دردسر مردم کردستان می‌شوند."
در ادامه این اطلاعیه آمده است: "در آخرین اظهارات رهبران پ.ک.ک؛ تهدید، ایجاد آشوب و تحریف واقعیت‌ها به روشنی نمایان است. رفتارها و مواضع اینچنینی از سوی پ.ک.ک تازگی ندارد و در واقع آن‌ها با در پیش گرفتن رفتارهای نابجا و مشکوک، به تهدید علیه زندگی مردم کردستان بدل شده‌اند. سال‌هاست که با گرفتن مالیات و مصادره مال و اموال مردم، مانع از آبادانی صدها روستا و بازگشت شهروندان به مناطق خود شدند. میدان جنگ و درگیری‌های را به اقلیم کردستان کشانده‌اند و بهای این نوع رفتارها را شهروندان اقلیم کردستان می‌پردازند. کارمندان حکومت اقلیم کردستان را به شهادت می‌رسانند و همچنان بر این باورند که آن‌ها تهدیدی نیستند و عامل حفاظت از اقلیم کردستان هستند."
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: "پ.ک.ک علنا در مقابل اقلیم کردستان موضع می‌گیرد و موجودیت و منافع اقلیم کردستان را با خطر روبرو کرده است. آن‌ها در هر کجا کردی باشد خود را مالک و صاحب اختیار آنجا می‌  دانند و کرد را مهمان."
بیانیه مذکور همچنین می‌ا‌فزاید: "در جواب سخنانشان اعلام می ‌داریم ما به حل مسالمت آمیز مساله کرد و انسجام میان جناح‌ ها باور داریم. سخنان و اعمالتان، ضرر و زیان گسترده ای به اقلیم کردستان تحمیل کرده است و برای پیشگیری از بغرنج‌تر شدن اوضاع از شما می‌خواهیم که مشکلات خود و دیگران را به اقلیم کردستان نیاورید."