انتشار:  چهارشنبه 7 آبان 1399  ::  19:29   

اردوغان شمال سوریه را به حمله نظامی تهدید کرد

سرویس ترکیه – رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی حمله نظامی به شمال سوریه را در صورت عدم اجرای طرح خروج نیروهای YPG از نوار مرزی شمال سوریه، حق مشروع ترکیه دانست.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به احتمال حمله جدید ارتش ترکیه به سوریه عنوان کرد: «یک بار دیگر تکرار می کنم، اگر به قول هایی که به ما داده شده است عمل نشود و تمامی تروریست ها از مناطق تعیین شده عقب رانده نشوند، هر زمان که احتیاج باشد حق انجام عملیات برای ما یک حق مشروع است».

به نوشته روزنامه ملیت، رئیس جمهور ترکیه در ادامه اظهارات خود با اشاره به عملیات انتحاری اخیر در منطقه اسکندرون استان ختای خاطرنشان کرد: «این اقدام تروریستی یک بار دیگر نشان داد که حساسیت های ما نسبت به عملیات هایمان در شمال سوریه تا چه اندازه درست و به جا است. مانع یک فاجعه بزرگ در استان ختای شدیم. کسانی که در سرزمین های سوریه چمبره زده اند ولی در مبارزه با داعش هیچ نقشی را ایفا نکرده اند بهتر است به این بازی خاتمه دهند. مبارزه واقعی با داعش را تنها ترکیه انجام داده است. قدرت ترکیه برای پاکسازی تمام گروه های تروریستی از سوریه کافی است».

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به حمله هوایی ارتش روسیه به مرکز آموزش نیروهای ارتش آزاد سوریه در ادلب خاطرنشان کرد: «این اقدام روسیه نشان دهنده این است که طرف روس خواستار ایجاد صلح پایدار و امنیت ماندگار در منطقه نیست. تهدیدات از سوریه علیه کشورمان ادامه دارد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها