انتشار:  پنج‌شنبه 8 آبان 1399  ::  15:30   

یک فرمانده نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان:

نیروهای پیشمرگ خلا امنیتی در شمال کرکوک را پر می کنند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان، اعلام کرد که این نیروها به منظور پر کردن خلا امنیتی به منطقه شوان و شیخ بزینی  واقع در شمال کرکوک اعزام شده اند.

 

به گزارش کردپرس،  سرهنگ مریوان ساله یی فرمانده تیپ 126 نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان، طی گفتگو با سایت خبری کرکوک ناو اعلام کرد که نیروهای تحت امر وی به مناطق شمال کرکوک اعزام شده و خلا امنیتی ناشی از فاصله میان مواضع نیروهای پیشمرگ و ارتش عراق را در این مناطق پر می کنند.

وی افزود که این اقدام پس از بروز ناامنی در این مناطق به دلیل حملات و تحرکات داعش و کشته شدن شهروندان کرد ساکن منطقه انجام شده و نیروهای پیشمرگ در روستاهای این مناطق در شوان و شیخ بزینی که محل تحرکات داعش بوده مستقر می شوند.

همچنین تاکید کرد که نیروهای پیشمرگ اجاز ه نمی دهند ساکنین روستاهای شوان و شیخ بزینی در شمال کرکوک به دلیل این تهدیدات امنیتی مناطق خود را ترک کرده و آواره شوند.

وی اعلام کرد که نیروهای پیشمرگ پس از ورود به مناطق مذکور، عملیات جستجو و پاکسازی را آغاز کرده و مخفیگاه های داعش را کشف کرده اند و به نظر می رسد شس عنصر داعش در این منطقه حضور داشته باشند که در شب ها برای اثبات حضور در منطقه خود را به ساکنین نشان می دهند.