انتشار:  پنج‌شنبه 8 آبان 1399  ::  16:41   

68 نفر از کادر درمان اشنویه به کرونا مبتلا شدند

سرویس آذربایجان غربی- سرپرست شبکه بهداشت ‌و درمان اشنویه گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۶۸ نفر از کادر درمان در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش کردپرس، به نقل از ایرنا؛ حسین زرزا افزود: تاکنون هیچ یک از کادر درمان مبتلا به کرونا در این شهرستان فوت نکرده است.

او افزود: افزایش آمار تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در این شهرستان در روزهای اخیر به مرحله نگران کننده‌ای رسیده است و با افزایش تعداد بستری شدگان بخش کرونای بیمارستان، ظرفیت پذیرش تکمیل شد.

سرپرست شبکه بهداشت ‌ودرمان اشنویه افزود: تاکنون  مجموع مبتلایان به این بیماری به ۸۶۱ نفر و فوتی‌ها به ۳۴ نفر رسیده‌است و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد افزایش تعداد آمار خواهیم بود.

او گفت: شرکت در جلسات عقد و عروسی و ترحیم، تجمع‌های خانوادگی و مراسم‌ گروهی، فصل برداشت سیب و حجم زیاد کارگران و تجمع گسترده در میدان میوه‌وتره‌بار در کنار عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشترین عامل شیوع بیماری کرونا در این شهرستان است.

زرزا ادامه داد: مردم باید توجه ویژه ای در راستای پیشگیری از بیماری کرونا داشته باشند تا مشکلات بیشتر نشود.

او در پایان با قدردانی از اقدام شایسته پایگاه‌های خبری و سریعترین نقاش آسیا در راه‌اندازی پویش "ماسک می‌زنیم" افزود: شهروندان به این پویش بپیوندند تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از میزان مبتلایان کاسته شود.

طی روزهای گذشته کمپین ماسک بزنیم با همکاری "شورش نصیری" و پایگاه‌های خبری در اشنویه راه‌اندازی شد و روی بیش از چهار هزار خودرو این شعار درج شده‌است.