سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 8 آبان 1399  ::  17:10   

مظلوم کوبانی:

مسکو و دمشق خواستار تسلیم ارتش دموکراتیک سوریه هستند

سرویس سوریه - فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در گفتگو با مجله فارین پالیسی اقدامات دمشق و مسکو را در راستای تسلیم نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در برابر ارتش سوریه ارزیابی کرد.

به گزارش کردپرس، مظلوم کوبانی، فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در گفتگو با مجله فارین پالیسی در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در شمال سوریه و نقش بازیگری روسیه در این تحولات عنوان کرد: «ما حضور نیروهای روسی در منطقه را از روی میل باطنی قبول نکردیم. به خاطر عقب نشینی نیروهای آمریکایی حضور نیروهای روسی را در منطقه پذیرفتیم. شرط اصلی برای پذیرش نیروهای روسی در این منطقه هماهنگی و ارتباط با ارتش دموکراتیک سوریه برای فعالیت های خود در منطقه به جای دولت مرکزی سوریه بود. به همین دلیل اگر روس ها به توافقات صورت گرفته عمل نکنند هر لحظه می توانیم با این نیروها رو در رو شویم».

کوبانی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «مقامات روسی یا به تبلیغات منفی خود علیه کردها باور دارند یا از این مسئله به عنوان یک ابزار در راستای منافع خود استفاده می کنند. بعد از آن که مدیریت خودگردان در برابر روس ها گردن خم نکرد حیله های دیگری را آغاز کرده اند. هم پوتین و هم بشار اسد خواستار تسلیم نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در برابر ارتش جمهوری عربی سوریه هستند. این مسئله نیز کلید اصلی تحت کنترل گرفتن مدیریت خودگردان توسط دولت مرکزی سوریه است. تلاش روس ها برای ایجاد درگیری میان کردها و اعراب به تجزیه سوریه می انجامد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها