انتشار:  پنج‌شنبه 8 آبان 1399  ::  19:42   

تداوم اعزام نیروهای حزب دمکرات کردستان به منطقه آکری در استان دهوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سایت خبری روژ نیوز گزارش داد که اعزام  نیروهای گولان و پیشمرگ روژ وابسته به حزب دمکرات کردستان (پارتی) به مناطق محل استقرار نیروهای پ.ک.ک، در منطقه آکری استان دهوک اقلیم کردستان ادامه دارد.
 

به گزارش کردپرس، سایت خبری روژ نیوز در خبری گزارش داد که روند اعزام نیروهای تحت فرمان حزب دمکرات کردستان (پارتی) به رهبری مسعود بارزانی به مناطق تحت کنترل نیروهای پ.ک.ک، در منطقه آکری استان دهوک به ویژه به روستای دینارته ادامه دارد.

پیشتر اعزام این نیروها موجب بروز تنش میان پارتی و پ.ک.ک، شده و رهبران پ.ک.ک، این حزب را به آماده سازی مقدمات برپایی جنگ داخلی میان کردها متهم کردند.

روژ نیوز به نقل از منبعی از نیروهای پیشمرگ گزارش داده که حزب دمکرات بخشی از نیروهای پیشمرگ روژ که متشکل از کردهای سوری  آواره در اقلیم بوده توسط این حزب سازماندهی و تجهیز شده اند را به همراه نیروهای پیشمرگ موسوم به گولان که تحت فرمان منصور بارزانی فرزند مسعود بارزانی هستند؛ به منطقه آکری و محل استقرار نیروهای زیره وانی که بخشی دیگر از نیروهای حزب دمکرات هستند برده و نیروهای زیره وانی را از این محل به زاخو منتقل کرده است.

این خبر همچنین مدعی شده که نیروهای حزب دمکرات کشاورزان ساکن منطقه را تحت فشار گذاشته و از آنان خواسته بر سر زمین های کشاورزی و امور دامداری خود نروند و در خانه بمانند.