انتشار:  پنج‌شنبه 8 آبان 1399  ::  22:15   

نماینده حزب جماعت اسلامی در پارلمان کردستان:

شفاف سازی و ساماندهی درآمدها، راه حل مشکلات اقتصادی اقلیم کردستان است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده حزب جماعت اسلامی در پارلمان کردستان اعلام کرد که این حزب در نشست اخیر پارلمان، تاکید کرده که شفاف سازی و ساماندهی درآمدها، راه حل مشکلات اقتصادی اقلیم کردستان است.

به گزارش کردپرس، هورامان گچنه یی در گفتگو با سایت خبری ملت اعلام کرد  که این حزب در نشست اخیر پارلمان کردستان اعلام کرده که راه حل مشکلات اقتصادی و معیشتی کنونی اقلیم شفاف سازی و ساماندهی درآمدها، راه حل مشکلات اقتصادی اقلیم کردستان است و باید همه درآمدها از سلطه افرادی که آن ها را برای منافع خود به کار می گیرند، خارج شود، اما با وجود اینکه این راه حل موجود است، از آن استفاده نمی شود.

نماینده حزب جماعت اسلامی در پارلمان کردستان ، مشکل اصلی در اقلیم را نبود شفافیت دانسته و گفت که اگر دولت اقلیم مدعی است که درآمدها کفاف هزینه ها را نمی دهد، می تواند همه درآمدها را به این حزب بدهد و اگر جماعت اسلامی قادر به حل مشکلات نبود، آنگاه از دولت معذرت خواهی می کند.

همچنین تاکید کرد که اگر اصلاحات اساسی در اقلیم انجام شده و حقوق بگیران غیر شاغل دولت از لیست حقوق بگیران واقعی حذف شوند و دست اختلاس گران و مفسدین اقتصادی از درآمدها و اقتصاد اقلیم قطع شود، می توان وضعیت کنونی اقلیم را بهبود بخشید.