انتشار:  شنبه 10 آبان 1399  ::  09:43   

شناسایی و نجات دو دختر ایزدی از کمپ الهول در سوریه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دو دختر کرد ایزدی در کمپ الهول واقع در کردستان سوریه شناسایی و از این کمپ آزاد شده و به میان خانواده خود در شنگال بازگردانده شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، دو دختر کرد ایزدی که در سال 2014 از سوی عناصر داعش و در جریان حمله آنان به شنگال ربوده و به سوریه منتقل شده بودند، در کمپ الهول در کردستان سوریه  که محل نگه داری خانواده های داعشی است، شناسایی شدند.

این دو دختر ایزدی پس از شناسایی توسط نیروهای سوریه دمکراتیک و نگهبانان این کمپ، به شنگال و میان خانواده و بستگان خود بازگردانده شدند.

یکی از آزاد شدگان از اهالی روستای کوجو  و دیگری از روستای عزیر در شنگال است.

داعش پس از حمله به شنگال اقدام به قتل عام گسترده و کشتار کردهای ایزدی و به ویژه در کوجو و ربودن و به بردگی گرفتن هزاران تن از آنان کرد، تاکنون هزاران ایزدی به طرق مختلف از اسارات نجات داده شده و به شنگال بازگشته اند؛ اما هنوز از سرنوشت دست کم 2 هزار و 900 تن از آنان خبری در دست نیست.

پس از آزاد سازی شنگال و روستاها و مناطق اطراف آن، تاکنون بیش از 80 گور جمعی حاوی اجساد قربانیان داعش در شنگال کشف شده و هفته گذشته نیز یک گور جمعی حاوی اجساد 80 زن و کودک ایزدی در شنگال کشف شد.