سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 10 آبان 1399  ::  11:20   

کرونا شمال تا جنوب آذربایجان غربی را قرمز ساخت/ مرگ 33 نفر دیگر!

سرویس آذربایجان غربی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌ درمانی مرکز استان آذربایجان ‌غربی گفت: در شبانه روز گذشته با مرگ 33 نفر دیگر، مجموع فوتی های استان  به 1783 نفر رسید و هم  اینک 6 شهرستان از شمال تا جنوب استان در وضعیت قرمز هستند.

به گزارش کردپرس، دکتر جواد آقازاده بیان کرد: در تاریخ  8 آبان ماه، 1494مورد در استان بستری شدند که 638 مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و 856 مورد مشکوک به ابتلا هستند.

او ادامه داد: در آی سی یو 262 بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد 82 نفر بد حال و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند و وضعیت بحرانی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان ‌غربی گفت: در عرض یک روز 284 نفر در سطح استان بستری شده اند که در ارومیه به عنوان کانون عفونت بیشترین تعداد بستری شده اند.

آقازاده اضافه کرد: در این روز با 33 نفر فوتی ،  مجموع فوتی های استان  به 1783 نفر رسید و بیشترین تعداد فوتی ها در ارومیه است.

او با اشاره به اینکه استان در وضعیت فوق قرمز قرار دارد و نیاز است تا خود مراقبتی در استان و فاصله گذاری های اجتماعی رعایت شود، بیان کرد: هم اکنون 6 شهرستان مناطق شمال، جنوب و مرکز استان، در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند.

آقازاده ادامه داد: این شهرستان‌ها شامل ارومیه، خوی، میاندوآب، مهاباد، سردشت و سلماس هستند که بیشترین میزان درگیری با بیماری کرونا را دارند.

به گزارش کردپرس، نکته قابل تامل در آمار اعلامی دانشگاه علوم پزشکی استان حذف تعداد فوتی های کرونا به تفکیک شهرستان ها از اول آبان ماه تا کنون است.

همچنین پیشتر نیز دانشگاه آمار مجموع مبتلایان کل استان را حذف کرد و حتی طی چند ماه اخیر در آمار اعلام شده از سوی ستاد کرونای استان آذربایجان غربی، خبری از آمار بهبودیافته گان کرونای استان هم  نیست.

محدودیت های اجتماعی در استان آذربایجان غربی وارد پنجمین هفته شده و وضعیت استان قرمز و بحرانی است.