سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 10 آبان 1399  ::  13:24   

با حضور نخست وزیران عراق و مصر؛

15 سند همکاری میان عراق و مصر امضا می شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزارت بازرگانی عراق خبر داد که نخست وزیران عراق و مصر امروز صورت جلسات کمیته عالی روابط عراق و مصر را امضا می کنند.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری و تحلیلی، میدل ایست نیوز، وزارت بازرگانی عراق خبر داد که نخست وزیران عراق و مصر امروز شنبه 31 اکتبر تفاهم نامه مشترک کمیته عالی روابط عراق و مصر را امضا می کنند.

در بیانیه این وزارتخانه که در ساعات پایانی روز جمعه منتشر شده تأکید شده که کمیته عالی روابط عراق و مصر در سطح وزرا در جلسات خود طی دو روز گذشته توافق نامه ها و یادداشت تفاهم ها و پروتکل های مهمی را تنظیم کرده است.

این بیانیه افزوده که این جلسات با سفر روز چهارشنبه وزرای مصری به بغداد آغاز شده و هدف از آن تقویت روابط اقتصادی و بازرگانی و علمی و فرهنگی و افزایش مبادلات مالی و تجاری و تبادل کارشناسان میان دو کشور است و نشان دهنده اهتمام عراق به تقویت روابطش با کشورهای عربی است.

ولید الموسوی رئیس کمیسیون کارشناسان عراقی، در این مذاکرات تأکید کرد که یادداشت تفاهم ها و توافق نامه های که دو کشور پس از بررسی های طولانی تنظیم کرده اند 15 مورد می شود که به بخش های گوناگون بازرگانی و صنعتی و کشاورزی و بهداشتی و علمی و فرهنگی و انرژی و زیرساختی و مسکن و ارتباطات و حمل و نقل و امور اجتماعی و مسائل سیاسی مربوط می شود.

وی تأکید کرد که صورت جلسات کمیته های وزارتی عراق و مصر روز شنبه توسط نخست وزیران دو کشور در بغداد امضا خواهد شد.