انتشار:  شنبه 10 آبان 1399  ::  14:03   

معاون پرستاری وزارت بهداشت:

منابع محدود مانع جذب نیروی پرستاری مورد نیز مراکز درمانی است

سرویس آذربایجان غربی- معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: کمبود نیروی پرستاری یکی از گلایه های همیشگی همکاران پرستار است و متاسفانه میزان جذب نیروی پرستاری هم به دلیل منابع محدود به قدری نیست که بتواند پاسخگوی نیاز مراکز درمانی باشد.

به گزارش کردپرس، دکتر مریم حضرتی در دومین روز از سفر خود به استان آذربایجان غربی و پس از بازدید از مراکز درمانی ماکو و خوی به منظور پایش وضعیت موجود بهداشتی و ارزیابی نیروهای پرستاری و ارائه خدمات ارائه شده به بیماران کووید 19، اظهار کرد: پاندمی کووید 19 فشار کاری پرستاران را چند برابر کرده است، علیرغم همه این مشکلات پرستاران عزیز با جان و دل و عاشقانه پای کار هستند.

او ادامه داد:  اما با طولانی شدن این بیماری و افت و خیزهای آن در فصول مختلف، روند کار را برای پرستاران فرسایشی و سخت کرده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، با بیان اینکه بیماری کووید 19 یک بیماری کاملا مراقبتی است، بیان کرد: توجه به کیفیت مراقبت در مدیریت این بیماری بسیار حائز اهمیت بوده و سنگینی بار این مراقبت بر عهده پرستاران است از این رو می طلبد که با جذب نیروهای کمک پرستار در مراکز درمانی برای انجام کارهایی اولیه بیمار امکان مراقبت با کیفیت را برای پرستاران با توجه به کمبود شدید پرستار فراهم سازیم.

پیگیری برای اخذ مجوز دریافت فوق العاده ویژه پرستاران

دکتر حضرتی در جریان این بازدید با پرستاران فعال در بخش های مختلف به گفتگو پرداخت و از پیگیری برای اخذ مجوز دریافت فوق العاده ویژه پرستاران خبر داد.

او افزود: با توجه به کاهش درآمد بیمارستان ها به دلیل بیماری کووید 19 میزان کارانه پرستاران به کمتر از نصف کاهش یافته که امیدواریم با قول مساعدی که دکتر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت فوق العاده ویژه پرستاران داده اند بخشی از آن را جبران کند.

به گزارش کردپرس، معاون پرستاری وزارت بهداشت در سفر به استان آذربایجان غربی، از بخش های تریاژ، اورژانس، بستری و مراقبت های ویژه بیمارستان فجر شهر ماکو، بیمارستان امام خمینی (ره) شهرخوی و همچنین مرکز 16 ساعته ماکو بازدید کرد.

دکتر حضرتی همچنین از مراکز درمانی شهرستان های مهاباد و بوکان نیز بازدید و از نزدیک مشکلات این دو شهرستان را مشاهده و بررسی کردند.