سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 11 آذر 1399  ::  21:18   

آغاز طرح محله به محله بسیج برای مقابله با کرونا در ایلام

سرویس ایلام - طی آیینی، طرح محله به محله بسیج برای مقابله با کرونا با عنوان سپهبد "قاسم سلیمانی" در استان ایلام آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در این مراسم عنوان کرد: این طرح بر مبنای تفاهم نامه سازمان بسیج و وزارت بهداشت با هدف مقابله با کرونا شکل گرفته و یک طرح تکمیلی مقابله با ویروس کرونا است و شامل رهگیری، پیگیری و مراقبت از بیماران کرونایی قبل و بعد از بیمارستان است.

قدرت الله کریمیان عنوان کرد: بر مبنای این دستورالعمل هماهنگی های لازم در سطح استانداری ها انجام گرفت و در سطح همه شهرستان ها، فرمانداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها و پایگاه های مقاومت، هماهنگی ها و آموزش های لازم انجام گرفت.

جانشین سپاه ایلام گفت: کل استان به 15 منطقه تقسیم شده و در ذیل این مناطق 65 بلوک بندی انجام گرفته که برای هر بلوک یک کمیته عملیاتی تقسیم شده و در ذیل این کمیته تیم های مراقبتی، تیم های نظارتی و تیم های حمایتی انجام وظیفه می کنند.

وی افزود: در قالب تیم های حمایتی که وظیفه اصلی آن بر عهده بسیج است، تعداد 400 تیم حمایتی در کل استان سازماندهی شده که امروز رسما در کل استان ، هماهنگ با کل کشور این طرح را شروع خواهیم کرد و  گروه های جهادی بسیج به صورت محله محور و با محوریت گروه های پزشک محور در سطح تمام محلات عمل خواهند کرد.

کریمیان توضیح داد: در اجرای این طرح کسانی که با سامانه ۴۰۳۰ تماس می گیرند و شرح وضعیت خود را اعلام می کنند، کسانی که تست می دهند و کرونای آنها مثبت اعلام می شود و کسانی که در ارتباط با خانواده این بیماران به نوعی ارتباط داشته اند مورد مداوا و تحت درمانی قرار می گیرند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#طرح محله به محله
#مقابله با کرونا
#جانشین سپاه ایلام، کریمیان
#بسیج