سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 11 آذر 1399  ::  23:03   

تاکنون موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زریبار مریوان مشاهده نشده است

سرویس کردستان- معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: براساس آخرین پیمایش‌های انجام شده در تالاب بین‌المللی زریبار و منابع آبی استان تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس به نقل از ایرنا، شهاب محمدی اظهار داشت: با توجه به مشاهده موارد ابتلای پرندگان به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در برخی از استان‌های کشور، رصد و پیمایش وضعیت پرندگان در تالاب بین‌المللی زریبار و سدهای استان که از جمله زیستگاه‌های پرندگان مهاجر هستند، شدت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون مورد مستندی از تلفات پرندگان در استان گزارش نشده است، اضافه کرد: همکاران محیط زیست استان بویژه در شهرستان مریوان وضعیت پرندگان در تالاب زریبار را هر روز رصد و کنترل می‌کنند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان افزود: اگر موردی از این بیماری در استان مشاهده و آزمایش آن مثبت اعلام شود تنها راهکار ما ایجاد حالت قرنطینه در محدوده تالاب زریبار است.

محمدی یادآور شد: مرغداری‌های حاشیه تالاب زریبار از همین الان باید تدابیر و تمهیدات لازم را برای حفاظت از طیور انجام دهند چرا که سرعت انتشار این بیماری در صورت شیوع، بسیار بالا است.