سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 11 آذر 1399  ::  23:13   

تشدید تنش میان فراکسیون های جنبش تغییر و حزب دمکرات در پارلمان کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- فراکسیون جنبش تغییر در  پارلمان کردستان در پاسخ به انتقادات رئیس فراکسیون حزب دمکرات (پارتی) از این حزب، تاکید کرد که این حزب با شرکت در دولت اقلیم کردستان، مطیع و فرمانبردار نمی شود.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری رادیو نوا، فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان کردستان طی اطلاعیه ای به اظهارات امید خوشناو رئیس فراکسیون حزب دمکرات کردستان (پارتی) و انتقادات وی از جنبش تغییر و نمایندگان حزب واکنش نشان داد.

در این اطلاعیه آمده که خوشناو پس از نشست اخیر پارلمان کردستان  که به دلیل تنش های روی داده در آن متوقف شد، جنبش تغییر را به نوعی تهدید کرده و خواستار بازنگری حزب دمکرات در توافقات تشکیل دولت با جنبش تغییر شده است، اما جنبش تغییر فقط برای ایجاد اصلاحات و ایجاد شفافیت در درآمدهای اقلیم و ریشه کن کردن فساد و قاچاق وارد توافقات تشکیل دولت شده است.

همچنین تاکید شده که جنبش تغییر پس از تشکیل کابینه دولت کنونی با تمامی مصائب حاصل از عملکرد دولت در سال های گذشته مواجه شده و برای حفظ ساختار اقلیم و جلوگیری از تکرار تجربه دو اداره ای تلاش کرده است و مناصبی که در دولت دارد، حق و سهم قانونی این حزب است.

فراکسیون جنبش تغییر با اشاره به اینکه هیچ یک از برنامه های کابینه کنونی دولت اقلیم در جهت منافع مردم اجرایی نشده، هدف از وجود حاکمیت را خدمت به مردم و وظیفه پارلمان را نیز نظارت بر دولت و بازخواست آن خوانده و تاکید کرد که این حزب با شرکت در دولت اقلیم کردستان مطیع و فرمانبردار نمی شود.

لازم بە ذکر است کە پس از اینکه رهبران جنبش تغییر نشستی را با رهبران اتحادیه میهنی برگزار کرده و طی اطلاعیه مشترک با این حزب، خواستار اقدامات عملی برای حل مشکلات اقلیم و بحران اقتصادی شد و برخی نمایندگان این حزب در پارلمان کردستان نیز در نشست پارلمان به عملکرد هیئت رئیسه و دولت اقلیم کردستان اعتراض کردند، امید خوشناو رئیس فراکسیون حزب دمکرات، از عملکرد جنبش تغییر انتقاد کرد.

وی اعلام کرد که جنبش تغییر بر اساس توافقاتی که با حزب دمکرات انجام داده در دولت اقلیم، کردستان سهیم شده و مناصبی را در دست گرفته، اما حاضر نیست مسئولیت خود در دولت را بر عهده بگیرد.

همچنین گفت توافق حزب دمکرات با جنبش تغییر این نبوده که آنان شب ها نقش اپوزیسیون را ایفا کرده و روزها شریک قدرت و منافع آن باشند و خواستار بازنگری در توافقات تشکیل دولت شد.