سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 4 دی 1399  ::  10:01   

بروکراسی اداری آذربایجان غربی موجب دلسردی مردم و سرمایه گذاران شده است

سرویس آذربايجان غربي-استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه دولت الکترونیک یک ضرورت است و گلایه های مردم از بروکراسی اداری بحق و درست است.

به گزارش کردپرس؛ محمدمهدی شهریاری عصر روز چهارشنبه در سومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت با اشاره به انتقادات مردمی از پروسه های طولانی سیستم اداری افزود: گلایه های مردمی در خصوص بروکراسی اداری بحق و درست است.

او تصریح کرد: فرآیندهای اداری در بسیاری از مواقع بیش از آنکه رضایت ارباب رجوع را درپی داشته باشد موجب ناراحتی و دلسردی مردم بویژه سرمایه گذاران می شود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید نسبت به احصای فرآیندهای غلط اداری اقدام و سپس برای بهبود و اصلاح اساسی آن ها تلاش نمایند.

او با اشاره به اینکه توسعه دولت الکترونیک یک ضرورت است گفت: برای دستیابی به رضایتمندی مردم، افزایش بهره وری و شفافیت در امور باید دولت الکترونیک بیش از اینها توسعه یابد.

شهریاری گفت: نقش مدیران در فراهم سازی نظام اداری مردم پسند بسیار برجسته است و با توسعه دولت الکترونیک و توجه به خواست مردم علاوه بر کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری، سلامت اداری، شفافیت و ارتقای شاخص های کسب و کار رضایت مردم حاصل می شود.

استاندار آذربایجان غربی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا در برون سپاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت تعلل نکنند.

در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش روند اجرایی  دولت الکترونیک، طرح اصلاح فرآیندهای مشکل دار اداری و راهکارهای مناسب برای تسهیل و بهبود روند فعالیتها بررسی و به تصویب رسید.