سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 4 دی 1399  ::  11:25   

مدیرعامل شرکت گروه(پترول):

ایران در تولید سولفات پتاسیم به رده نهم جهان ارتقا یافت

سرویس آذربایجان غربی- مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) گفت: ظرفیت تولید سولفات پتاسیم کشور با افتتاح طرح سولفات پتاسیم در ارومیه، به ۳۴۰ هزار تن رسید.

به گزارش کردپرس، رسول اشرف زاده روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح سولفات پتاسیم مجتمع پتروشیمی ارومیه که با دستور  ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری برگزار شد، افزود: با این افزایش ۴۰ هزار تنی، ایران از مقام دوازدهم در تولید این محصول در دنیا به رده نهم ارتقای یافت.

او ادامه داد: یکی از سیاست‌های هلدینگ خلیج فارس، توسعه صنایع تکمیلی و احداث پارک های پایین دستی پتروشیمی به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته است.

مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) گفت: طرح سولفات پتاسیم مجتمع پتروشیمی ارومیه نیز از طرح های ارزشی این شرکت به شمار می رود که با سرمایه گذاری تنها ۵۸ میلیارد تومانی، ۴۶۵ میلیارد تومان درآمد دارد.

اشرف زاده اظهار داشت: سولفات پتاسیم، در تولید کود شیمیایی و کاتالیست ها در صنعت پتروشیمی بسیار با اهمیت است و در حال حاضر، با افزایش تولیدی مجتمع پتروشیمی ارومیه، امکان صادرات آن نیز فراهم شده است.

او با اشاره به اشتغال ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم با افتتاح این طرح افزود: ۹۵ درصد نیروهای فعال در این طرح را نیروهای بومی تشکیل می دهند.

به گزارش کردپرس، طرح سولفات پتاسیم مجتمع پتروشیمی ارومیه امروز، پنجشنبه با دستور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری به بهره برداری رسید؛ ظرفیت تولید این طرح ۴۰ هزار تن سولفات پتاسیم و ۵۰ هزار تن اسیدکلریدریک است.