سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 15 آبان 1397  ::  14:29   

ناظر مسائل عراق:

ثبات در عراق به آرامش اقلیم کردستان وابسته است

سرویس جهان- عدنان حسین معتقد است بخشی از بی ثباتی موجود در عراق ناشی از تنش میان کردهای این کشور بویژه احزاب بزرگ است.

 

به گزارش کردپرس، عدنان حسین، ناظر مسائل عراق و رییس اتحادیه روزنامه نگاران عراق، در یادداشتی که در روزنامه شرق الاوسط منتشر شده تاکید کرده است ثبات و آرامش در اقلیم کردستان نقش مهمی در باثبات کردن کشور عراق دارد.

وی با اشاره به گذشته پرفراز و نشیب کردهای عراق و بویژه جنگ برادرکشی میان دو حزب اصلی اقلیم کردستان، می نویسد: تنش میان کردها تاثیر زیادی بر وضعیت در کل کشور عراق دارد.

عدنان حسین با اشاره به رقابت دو حزب اتحادیه میهنی و دموکرات کردستان عراق بر سر تصاحب پست ریاست جمهوری عراق، معتقد است این پست نمی تواند دستاورد زیادی برای دو طرف داشته باشد و بهتر است بر تنش و مناقشه بر سر آن ادامه ندهند. این دو حزب بهتر است به ایجاد آرامش و دموکراسی در اقلیم کردستان متمرکز شوند.

وی تاکید نمی کند که اتحادیه میهنی نباید زیاد بر سر تصاحب این پست اصرار می کرد و حزب دموکرات هم با توجه به این که پست معادل ریاست جمهوری عراق را در اقلیم کردستان در اختیار دارد نباید زیاد روی این مسئله مانور می داد.

این ناظر سیاسی و روزنامه نگار عراقی تاکید کرده است یکی از عوامل بی ثباتی در عراق ناآرامی در اقلیم کردستان و تنش میان کردها است و در صورت برقراری آرامش در اقلیم کردستان، عراق نیز دارای ثباتی خواهد شد که حتی بعد از سقوط رژیم صدام هم از آن بی بهره بوده است.

کد خبرنگار: 40101

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#حزب دمکرات
#اتحادیە میهنی
#کردها