سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  سه‌شنبه 15 آبان 1397  ::  17:03   

سقوط سنگ از کوه دو خانه را در کرمانشاه تخریب کرد؛

نجات معجزه آسا در 15 آبان

سرویس کرمانشاه- چند دقیقه ای از زلزله‌ی بامداد امروز ثلاث گذشته بود که حادثه ای عجیب، آرامش و امنیت ساکنان تنگه‌ی شهرک ظفر را ربود.

یکی از شاهدان حادثه می گوید: «دیشب در بالکن مشغول هدایت آب بارانی بودم که در آنجا جمع شده بود، ساعت کمی از 12 شب می گذشت. ناگهان  صدای مهیبی شنیدم. نگاهم را رو به کوه برگرداندم که ناگهان سنگ های بزرگی را دیدم که از کوه به طرف خانه‌ی ما و همسایگان می آیند».

ساعت 12:43 دقیقه‌ی بامداد امروز 15 آبان، زنگ حوادث آتش نشانی کرمانشاه به صدا درآمد و حادثه‌ی ریزش سنگ در تنگه‌ی شهرک ظفر مخابره شد.

نجات اعجاب انگیز

«به محل حادثه که رسیدیم، سریع کارآوار برداری را با کمک نیروهای هلال احمر شروع کردیم. تمام اعضای خانواده جان سالم به در برده بودند. این یک معجزه بود. سنگی  نزدیک به اندازه‌ی یک پراید، ساختمان 70 متری آنها را به طور کامل تخریب و سقف را با زمین یکی کرده بود».

مدیرعامل سازمان آتش نشانی استان کرمانشاه با بیان این مطلب به خبرنگار کردپرس می گوید:« بامداد، براثر بارش باران و رانش زمین چندین سنگ بزرگ از کوه پرآو در تنگه ظفر جدا می شوند و با شتاب زیاد سقوط می کنند. یکی از این سنگ ها روی یک منزل مسکونی کوچک سقوط می کند و باعث تخریب کامل آن می شود. ساختمان دیگری نیز آسیب می بیند».

آسیب دیدگی دو ساختمان

صبح امروز اهالی محل زیر باران ایستاده اند و از واقعه‌ی بامداد حرف می زنند. عده ای هم کنار در ورودی کوچکی جمع شده اند که به نظر می رسد طعمه‌ی اصلی حادثه‌ بوده است. از در که وارد این خانه می شوی باورت نمی شود کسی از آن جان سالم به در برده باشد. سنگی غول پیکر که پس از متلاشی کردن سقف و دیوارهای هال، وارد اتاق خواب شده، درست کنار رختخواب کودک خانواده فرود آمده است. فرش ها و همه‌ی اثاثیه این خانه در خاک و گل نشسته اند و باران پاییزی هم بر آنها بی رحمانه می بارد.

 شب گذشته پدر خانواده که چندی پیش در اثر تصادف رانندگی مجروح شده و هنوز در بستر بیماری بوده است، در محوطه‌ی هال ساختمان در خواب بوده که سقف روی سرش خراب می شود و بار دیگر آسیب می بیند؛ اما نه چندان که نیازی به بستری شدن داشته باشد. در این حادثه فقط خانم یاقوتی در اثر جراحات وارده توسط اورژانس به بیمارستان طالقانی منتقل می شود.

با اینکه او امروز از بیمارستان مرخص می شود اما طبق اظهارات یکی از اقوام این خانواده، هنوز محلی برای اسکان موقت آنان توسط مسئولان در نظر گرفته نشده است.

فرود بزرگترین سنگ به اتاق مهمان ها

در این حادثه دو خودرو و دو ساختمان دیگر نیز تخریب شده اند. یکی از این ساختمان ها سقفش ترک خورده است. اما ساختمان دیگر که در کوچه‌ی پشتی قرار دارد به صورت جدی آسیب دیده است.

ساکنان این خانه که در شب حادثه  4 نفر هم مهمان داشته اند، به صورت معجزه آسایی آسیب ندیده اند. فقط یک تن از آنان که پایش آسیب دیده بود توسط نیروهای اورژانس در محل مداوا می شود.

مادر خانواده بیان می کند: « در اتاقی که یکی از سنگ ها فرود آمد چهار نفر خوابیده بودند. به محض شنیدن صدا، همه بیرون آمدیم و بعد گوشه هایی از سقف خراب شد و تعدادی سنگ داخل خانه ریخت».

همسایگان دیوار به دیوار دامنه‌ی کوه پرآو در تنگه‌ی ظفر، به وضعیت بد روحی ساکنان تنگه پس از وقوع این حادثه اشاره می کنند و می گویند:« از شب گذشته همه بیدارند و خواب به چشم هیچ کس نمی آید. از اینکه بار دیگر چنین حادثه ای اتفاق بیفتد وحشت داریم».

یکی از آنها می پرسد: « به نظر شما تکلیف خانواده ها و ساختمان هایی که آسیب دیده اند چه می شود»؟

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید