سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 15 آبان 1397  ::  21:40   

آمریکا برای شناسایی رهبران پ.ک.ک 12 میلیون دلار جایزه می دهد

سرویس جهان- آمریکا اعلام کرد به کسانی که اطلاعاتی درباره محل استقرار سه تن از رهبران ارشد پ.ک.ک به نام های مراد قارایلان، جمیل بایک و دوران کالکان ارائه کنند، 12 میلیون دلار پاداش پرداخت می کند.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، متیو پالمر، معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا که به ترکیه سفر کرده است، در بیانیه ای اعلام کرد آمریکا برای دادن اطلاعاتی درباره محل زندگی سه تن از رهبران پ.ک.ک به نام های مراد قارایلان 5 میلیون دلار، جمیل بایک 4 میلیون دلار و دادن اطلاعات محل اقامت و یا شناسایی دوران کالکان 3 میلیون دلار پرداخت می کند.

تحلیلگران سیاسی این اقدام آمریکا را در راستای تلاش برای بهبود روابط با ترکیه عنوان کرده اند. این سه نفر از فرماندهان و رهبران ارشد پ.ک.ک بعد از عبدالله اوجالان رهبر پ.ک.ک محسوب می شوند که در سال 1999 بازداشت شد.

آمریکا پ.ک.ک را در لیست گروه های تروریستی قرار داده است و در مواقع مختلف بر همکاری با این کشور با ترکیه در مقابله با پ.ک.ک تاکید کرده است.

وی گفته است در سفر اخیر خود به ترکیه با مقامات و تجار ترکیه دیدار کرده و خرسند است اعلام کند آمریکا تحت عنوان برنامه جایزه برای عدالت، این مبالغ را برای دادن اطلاعات درباره محل استقرار این افراد و یا شناسایی انها اختصاص داده است.

سایت جایزه برای عدالت وابسته به وزارت خارجه آمریکا، با ارائه مشخصات این افراد و انتشار عکس آنها، از مراد قریلان به عنوان فرمانده نیروهای نظامی پ.ک.ک یا نیروهای مدافع خلق (HPG )، جمیل بایک، عضو کمیته اجرایی، از بنیانگذاران پ.ک.ک و فرمانده ارشد پ.ک.ک و نیز دوران کالکان به عنوان عضو کمیته اجرایی و فرمانده ارشد پ.ک.ک نام برده است.

کد خبرنگار: 40101

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#آمریکا