سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  چهارشنبه 16 آبان 1397  ::  09:25   

نائب رییس کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛

واگذاری مدیریت بزرگراه‌ها به بخش‌خصوصی در دستور کار وزارت راه

سرویس ایران- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: نشست امروز این کمیسیون با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

سیداحسن علوی ، در تشریح نشست کمیسیون عمران مجلس، گفت: نشست دیروز با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و اسلامی در این نشست گزارشی درباره برنامه های وزارتخانه ارائه کرد.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست امروز کمیسیون عمران وزیر راه و شهرسازی توضیحات کامل درباره استراتژی وزارتخانه در بخش مسکن، راه آهن، حمل و نقل جاده ای و دریایی و کریدورهای شمال به جنوب ارائه کرد.
برنامه وزارت راه برای واگذاری مدیریت بزرگراه ها به بخش خصوصی
وی گفت: اسلامی در نشست امروز در بحث حمل و نقل جاده ای بر این بحث تأکید کرد که ساخت و نگهداری از جاده ها و بزرگراه ها باید به بخش خصوصی واگذار شود، همچنین وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که بخش مسکن نیز باید به انبوه سازان و بخش خصوصی واگذار شود.
تأکید وزیر راه و شهرسازی بر توسعه حمل و نقل بین شهری و اجرای طرح بازآفرینی شهری
علوی ادامه داد: در نشست امروز اسلامی همچنین بر ضرورت توجه به مسئله حمل و نقل عمومی و حمل و نقل بین شهری و اجرای طرح بازآفرینی شهری برای نوسازی بافت های فرسوده شهرها تأکید کرد.
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: اسلامی در بحث پروژه مسکن مهر نیز اعلام کرد که هنوز برخی اقدامات زیرساختی، زیربنایی و روبنایی برای تکمیل این پروژه باقی مانده و امیدواریم با کمک اعتباری دولت این پروژه در آینده ای نزدیک به اتمام برسد.
به گزارش کُردپرس به نقل از خانه ملت،نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست کمیسیون عمران مجلس با حضور وزیر راه و شهرسازی، اعضای کمیسیون و نمایندگان مجلس نیز دغدغه های ملی و استانی خود در حوزه راه، مسکن، جاده و حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی مطرح کردند.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید