سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  10:25   

نماینده مهاباد؛

دولت در جنوب آذربایجان غربی پروژه شاخصی برای بهره برداری ندارد

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: سفر آتی رییس جمهور به استان آذربایجان غربی تبعیض آمیز است.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی مهاباد با اشاره به سفر ریاست جمهوری به استان آذربایجان غربی در هفته آتی در گفت و گو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: عمده پروژه های افتتاحی در سفر ریاست جمهوری مربوط به شمال و مرکز استان آذربایجان غربی است و دولت برنامه‌ای افتتاحی یا پروژه ای جهت بهره برداری در جنوب استان در این سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی در دستور کار ندارد.

نماینده مهاباد گفت: این نوعی تبعیض میان شمال و مرکز با جنوب استان است همانگونه که همیشه از نظر تامین اعتبار نیز این سه ناحیه در استان با یکدیگر متفاوت بوده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز با توجه به سفر ریاست جمهوری به شمال و مرکز استان این مورد در حافظه جمعی مردم جنوب استان تکرار خواهد شد که تبعیض ها نسبت به مرکزو شمال با جنوب استان وجود دارد.

 این نماینده مجلس گفت: شکی در این نیست که منفعت و بهره‌برداری از پروژه‌های استان برای تمامی مردم استان محسوب می‌شود اما افتتاح پروژه های عظیم در شمال و مرکز استان توسط ریاست جمهوری نشان می‌دهد که دولت در جنوب استان پروژه شاخصی جهت بهره برداری ندارد.

محمودزاده با اشاره به چند پروژه نیمه تمام در مهاباد گفت: پروژه تصفیه خانه آب مهاباد با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی و اعتبار ۷۰ میلیارد تومان همچنین دو ورزشگاه مهاباد و شهر گوگ تپه با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان احتمالاً در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهند رسید.

 وی تصریح کرد: مشاوران و برنامه‌ریزان رییس‌جمهور شناخت دقیقی از مسائل استان ندارند وگرنه سفر ایشان را به گونه ای طراحی نمی‌کردند که مردم جنوب استان تبعیضی احساس کنند. چرا که این امکان وجود داشت سفر ریاست جمهوری به گونه ای تنظیم شود که پروژه های جنوب استان نیز همزمان با پروژه های شمال و مرکز استان به مرحله بهره‌برداری برسند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به انتقادات وارده به سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان و بازدید از خط راه آهن ارومیه گفت: سفر وزیر راه و شهرسازی به منظور بازدید از راه های ارتباطی استان نبود بلکه سفر ایشان به آذربایجان غربی تنها پیش زمینه ای برای بازدید و نظارت بر پروژه های آماده بهره برداری در سفر ریاست جمهوری بود.

گفتنی است، در دو روز گذشته انتقاداتی به وزیر راه و شهرسازی در سفر به آذربایجان غربی و عدم بازدید وی از راه های ارتباطی جنوب استان شکل گرفت. محورهای مواصلاتی در جنوب استان که روزانه شاهد آمار بالای تصادفات جاده ایی است و تاکنون اقدامی اساسی در راستای بهسازی آنها صورت نگرفته است.

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید