سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  چهارشنبه 16 آبان 1397  ::  22:02   

نماینده آمریکا در امور سوریه تاکید کرد:

آمریکا به طور محدود سلاح در اختیار YPG قرار می دهد

سرویس جهان- جیمز جفری می گوید آمریکا نگرانی ترکیه از ارتباط میان پ.ک.ک و YPG را درک می کند اما واشنگتن به طور محدود سلاح در اختیار نیروهای کرد قرار می دهد.

 

به گزارش کردپرس، ترکیه به طور احتیاط آمیزی از تعیین جایزه برای تعقیب رهبران پ.ک.ک از سوی آمریکا استقبال کرده است اما تاکید می کند که این اقدام دیر انجام شده و مسلح کردن نیروهای کرد سوریه از سوی آمریکا که از نظر ترکیه  پ.ک.ک و YPG هیچ فرقی با هم ندارند، قابل پذیرش نیست.

رویترز گزارش داد جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه به خبرنگاران گفته است که آمریکا نگرانی ترکیه را در مورد ارتباط میان پ.ک.ک و YPG را درک می کند.

وی تاکید کرده است که آمریکا به شدت تلاش می کند تا به ترکیه اطمینان دهد که همه کار خواهد کرد تا به ترکیه اطمینان دهد هیچ گونه تهدیدی از طرف جنوب سوریه متوجه ترکیه نیست.

نماینده آمریکا در امور سوریه  تاکید کرد آمریکا با دقت بسیار ارسال سلاح برای نیروهای دموکراتیک سوریه را که غالبا عضو YPG هستند، محدود می کند. وی افزود: ما فقط سلاح سبک در اختیار آنها قرار می دهیم. یکی از دلایلی که آنها مثل گذشته در مبارزه با داعش موفق نیستند، همین است. آنها تانک و توپخانه در اختیار ندارند. آنها چنین سلاح های سنگینی در اختیار ندارند.

کد خبرنگار: 40101

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#پ.ک.ک