سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  10:24   

وزیر دفاع ترکیه:

انتظار اتخاذ رویکردی یکسان توسط آمریکا در قبال PKK و YPG داریم

سرویس ترکیه - خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با استقبال از سیاست جدید آمریکا در قبال PKK عنوان کرده است: انتظار اتخاذ رویکردی یکسان توسط آمریکا در قبال PKK و YPG داریم

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با استقبال از سیاست جدید آمریکا در قبال PKK و تعیین جایزه نقدی برای دستگیری 3 تن از مهمترین اعضای این سازمان عنوان کرد: ما در این خصوص انتظار داریم تا طرف های آمریکا مواضع مشابه در قبال YPG را نیز اتخاذ کند چرا YPG هیچ تفاوتی با PKK ندارد. در این خصوص منتظر برخوردی مشابه با عناصر این گروه نیز هستیم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: هر چند این اقدام متفق کشورمان با تاخیر انجام شده است، اما از آن استقبال می ‌کنیم. ولی باید عنوان کنیم اینکه برای دستگیری رهبران PKK پاداش تعیین کرده و از سوی دیگر با هواپیما و کامیون برای گروه YPG سلاح و مهمات ارسال شود، پذیرفتنی نیست. این رویکرد نیز باید در اسرع وقت اصلاح شود.

لازم به ذکر است وزارت امور خارجه آمریکا برای ارائه اطلاعاتی در مورد مکان اختفای مراد کاراییلان، جمیل باییک و دوران کالکان سه تن از رهبران PKK جایزه نقدی 12 میلیون دلاری تعیین کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک