سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  13:00   

سفیر سابق ترکیه در عراق:

آنکارا باید موضع خود را در مورد YPG تغییر دهد

سرویس جهان- سفیر سابق ترکیه در عراق و نماینده ویژه این کشور در مورد کردها معتقد است اگر ترکیه موضع خود را در مورد کردهای سوریه تغییر داده و رابطه بهتری با آنها داشته باشد، باعث بهتر شدن رابطه با کردهای ترکیه نیز خواهد شد.

 

به گزارش کردپرس، ترکیه نیروهای کرد سوریه را شاخه ای از از نیروهای پ.ک.ک دانسته و خواستار قطع رابطه واشنگتن با ypg نیز شده است اما آمریکا برای کاهش تنش با ترکیه، 12 میلیون دلار برای تعقیب فرماندهان ارشد پ.ک.ک اختصاص داده و در ضمن اعلام کرده است نیروهای کرد سوریه یا ypg بر خلاف پ.ک.ک جزء گروه های تروریستی قرار ندارند.

مراد اوزچلیک، سفیر سابق ترکیه در عراق و نماینده این کشور در امور منطقه کردنشین آن به المانیتور گفته است اکنون زمان آن رسیده است که ترکیه نگاه خود را به نیروهای کرد سوریه تغییر دهد زیرا این تغییر نگاه باعث ایجاد رابطه بهتر با کردهای داخل ترکیه نیز خواهد شد.

وی افزود: اگر ما بخواهیم سیاستی اجرا کنیم که به نفع کردهای سورریه باشد و رابطه ما را نیز با کردهای داخل ترکیه بهتر کند، ما باید به آهستگی به سمت پذیرش این مسئله حرکت کنیم که YPG نیرویی نیز در سوریه است که باید آن را به حساب آورد. هم روسیه و هم آمریکا با شبه نظامیان کرد سوریه رابطه دارند.

وی گفت: YPD برای بیرون راندن مخالفانش مانند اعراب و حامیان حزب دموکرات کردستان عراق از شمال سوریه مشهور است، مذاکره ترکیه با کردهای سوریه مانعی بر سر این روند ایجاد می کند.

کد خبرنگار: 40101

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#YPG