سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  19:34   

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه:

گروهای رادیکال در تاسیس منطقه عاری از سلاح در ادلب مانع ایجاد می کنند

سرویس سوریه - ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در اظهاراتی با اشاره به تداوم تلاش ها برای ایجاد منطقه عاری از سلاح در ادلب عنوان کرده است: گروهای رادیکال در تاسیس منطقه عاری از سلاح در ادلب مانع ایجاد می کنند

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در اظهاراتی با اشاره به تداوم تلاش ها برای ایجاد منطقه عاری از سلاح در ادلب عنوان کرده است: سخن گفتن از اتمام این روند هنوز زود است. روندی که ترکیه و روسیه برای کاهش تنش ها با توافق 17 سپتامبر آغاز کرده است ادامه دارد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: علی رغم موفقیت های عملی در خصوص ایجاد منطقه عاری از سلاح در مرزهای تعیین شده در این توافقنامه؛ سخن گفتن از اتمام اقدامات هنوز زود است. گروه های تروریستی مانند النصره و سایر گروه های غیرقانونی حاضر در ادلب هر روز دست به توطئه هایی می زنند و این موضوع باعث ایجاد مانع پیش روی تاسیس منطقه عاری از سلاح می شود.

لازم به ذکر است، مهلت قانونی برای تاسیس منطقه عاری از سلاح در ادلب و خروج نیروهای وابسته به گروه های رادیکال از این منطقه که در 17 سپتامبر در توافقنامه سوچی میان ترکیه – روسیه به وجود آمده بود 15 اکتبر در نظر گرفته شده بود که علی رغم گذشت نزدیک به 25 روز از این مهلت قانونی هنوز منطقه عاری از سلاح به طور کامل در محدوده مورد نظر ترکیه در حد فاصل نیروهای ارتش دولت مرکزی سوریه و نیروهای مخالف دولت مرکزی به وجود نیامده است.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه