سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  21:17   

دومین گشت زنی مشترک نیروهای ترکیه – آمریکا در منبج برگزار شد

سرویس ترکیه - دومین دور گشت‌ زنی مشترک نیروهای ترکیه و آمریکا که بر اساس توافق نقشه راه منبج صورت می گیرد در خط مقدم منبج و حومه رود ساجو در حد فاصل جرابلس و منطقه عملیاتی سپر فرات ارتش ترکیه در سوریه آغاز شد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، دومین دور گشت‌ زنی مشترک نیروهای ترکیه و آمریکا که بر اساس توافق نقشه راه منبج صورت می گیرد در خط مقدم منبج و حومه رود ساجو در حد فاصل جرابلس و منطقه عملیاتی سپر فرات ارتش ترکیه در سوریه آغاز شد.

اولین عملیات گشت‌ زنی مشترک نیروهای مسلح ترکیه و آمریکا در شمال سوریه اول نوامبر امسال بعد از چند ماه از توافق نقشه راه منبج و راکد ماندن مرحله دوم این نقشه انجام شده بود.

بر اساس توافقات به دست آمده عملیات مشترک گشت‌ زنی نیروهای مسلح دو کشور در راستای نقشه راه مشترک برای شهر منبج و اصول امنیتی اصورت می‌ گیرد که در پی این عملیات ها نیروها با ورود به مرکز شهر منبج تامین امنیت شهر را بعد از خروج نیروهای YPG بر عهده گرفته و تا تشکیل مجلس محلی و به دست گرفتن اداره توسط نهادهای محلی این وضعیت ادامه پیدا خواهد کرد.

لازم به ذکر است، مقامات نظامی ترکیه و ایالات متحده آمریکا طی دیداری در شهر اشتوتگارت آلمان در خصوص نقشه راه منبج و طرح عملیاتی آن مذاکراتی با یکدیگر داشتند.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#منبج