سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  21:33   

کارشناسان مسائل سیاسی:

شکست جمهوریخواهان در کنگره بر تنش آمریکا و ترکیه تاثیر ندارد

سرویس جهان- برخی کارشناسان معتقدند که پیروزی دموکراتها در کنگره در انتخابات میان دوره ای آمریکا، نمی تواند مانع تنش های میان آمریکا و ترکیه بویژه در مورد سوریه شود.

 

به گزارش کردپرس، آمریکا و ترکیه در سالهای اخیر بر سر مسائلی از جمله حمایت واشنگتن از کردهای سوریه و بازداشت اتباع آمریکا در ترکیه با هم اختلاف پیدا کرده اند. حزب حاکم دموکرات در آمریکا در انتخابات میان دوره ای کنگره که هفته گذشته برگزار شد اکثریت را از دست داد. کارشناسان مسائل ترکیه وآمریکا معتقدند این مسئله نمی تواند به بهبود رابطه ترکیه با آمریکا به سبب شکست جمهوریخواهان در کنگره منجر شود.

مراد یتکین، کارشناس مسائل خارجی در سایت خود نوشت: نباید انتظار داشت که بعد از این انتخابات، تغییر زیادی در سیاست آمریکا و تاثیر آن بر ترکیه  روی دهد.

برخی رسانه های طرفدار دولت ترکیه کنترل دموکراتها بر کنگره را شکستی برای دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا دانسته اند.

حسن کاسبالابان، پژوهشگر سیاسی در دانشگاه شهیر استانبول، نتیجه انتخابات میان دوره ای آمریکا را طبیعت صحنه سیاسی این کشور دانسته اما در سایت خود اشاره کرده است که اگر این انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود، دونالد ترامپ شکست می خورد.

وی تاکید کرد که ضعیف شدن دونالد ترامپ از نظر سیاسی به این معنی نیست که تعامل ترکیه با آمریکا برای استانبول آسان تر خواهد بود.

حتی کسانی مانند اسلی آیدین تاشباش معتقدند که با پیروزی دموکراتها، ترکیه دیگر مانند گذشته نمی تواند با یک تلفن به ترامپ مشکلاتش را با آمریکا حل کند.

کد خبرنگار:40101

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید