سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  22:07   

جهان پهلوان ایلامی بر سکوی نخست وزنه‌برداری قهرمانی جهان ایستاد

سرویس ایلام - علی هاشمی، جهان پهلوان ایلامی در مسابقات جهانی وزنه‌برداری که در کشور ترکمنستان در حال برگزاری است، توانست بر سکوی نخست جهان بایستد و پرچم پرافتخار ایران را به اهتزاز درآورد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عصر امروز پنجشنبه، علی هاشمی در دسته 102 کیلوگرم در حرکت یک ضرب با مهار وزنه  177کیلوگرمی موفق به کسب مدال نقره شد وی همچنین در حرکت دو ضرب با مهار وزنه 217کیلوگرمی به مدال برنز و در مجموع با 396 کیلوگرم به مدال طلای این مسابقات دست یافت.

قهرمان دسته ۱۰۲ کیلوگرم رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان به خبرنگار اعزامی تسنیم در ترکمنستان گفت: هدفم این است که همین‌گونه تا المپیک‌ ۲۰۲۰ توکیو جلو بروم و در آنجا هم موفق باشم.

علی هاشمی درباره کسب مدال طلای مجموع در دسته 102 کیلوگرم رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان اظهار داشت: خدا را شکر که موفق شدم دوباره مدال طلای مسابقات جهانی را تکرار کنم. حس خیلی خوبی دارم که به این مهم دست پیدا کردم. همه هدفم این است که همین‌گونه به جلو برم و در نهایت به المپیک‌ توکیو برسم و در آنجاهم موفق باشم.

وی درباره رقابت امروزش گفت: مسابقه خیلی خوب و حساسی بود. وزنه‌برداران قزاقستان و اوکراین عنوان‌دار جهان بودند و همچنین رضا بیرالوند از کشور خودمان در شرایط خیلی خوبی بود. خدا را شکر که من و رضا توانستیم روی تخته به خوبی وزنه بزنیم و باهم روی سکو رفتیم.

هاشمی عنوان کرد: خیلی خوشحالم که دل مردم را شاد کردم. من برای این مدال خیلی زحمت کشیدم. ما حدود یک سال است که در اردو هستیم، اما فکر می‌کنم این موفقیت با دعای خیر مردم‌ رقم خورده است. دست مردم شهرم ایلام را می‌بوسم که همیشه برایم دعا کرده‌اند.

به گزارش کردپرس، در پی کسب عنوان اول مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان توسط علی هاشمی، جهان پهلوان ایلامی، استاندار ایلام پیام تبریکی را به شرح زیر صادر کرد:

کسب مدال طلای مجموع، نقره یک ضرب و برنز دوضرب مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در ترکمنستان توسط ورزشکار با اخلاق و شایسته استان ایلام علی هاشمی افتخار دیگری را برای ورزش استان و کشور عزیزمان در عرصه های بین المللی رقم زد.

اینجانب ضمن تبریک این موفقیت بزرگ و آرزوی توفیق و سربلندی بیشتر برای این قهرمان ارزنده و افتخارآفرین،از درگاه ایزدمنان استمرار پیروزی‌های جوانان وزشکار و مومن استان را در میادین ورزشی آرزومندم.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید