سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 18 آبان 1397  ::  02:13   

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیرانشهر در جمع خبرنگاران :

در سال جاری 60 نفر بعنوان نیروی سرباز معلم در پیرانشهر جذب خواهند شد

سرویس آذربایجان غربی_ مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیرانشهر، از جذب 60 نفر بعنوان نیروی سرباز معلم در آموزش و پرورش این شهرستان در سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ ابراهیم مرادی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیرانشهر عصر روز پنجشنبه ( 17 آبان) در جمع خبرنگاران پیرانشهر با اعلام این خبر گفت: در راستای تأمین کادر آموزشی در سطح شهرستان پیرانشهر در سال جاری تعداد 60 نفر بعنوان سرباز معلم جذب و شروع بکار خواهند کرد.

 وی با اشاره به اینکه در سال گذشته نیز 54 نفر بعنوان سرباز معلم جذب آموزش و پرورش شده اند ، اضافه کرد: افزایش روند مهاجر پذیری شهرستان پیرانشهر و همچنین کمبود معلمان شاغل به تدریس در این شهرستان باعث شده است تا این کمبود را از طریق بکار گیری نیروهای سباز معلم جبران کنیم.

مرادی ادامه داد: در این بین افرادی در اولویت جذب قرار دارند که سابقه حق التدریسی را در کارنامه خود داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیرانشهر در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به این نکته که تعامل و همکاری خوبی مابین مجموعه آموزش و پرورش شهرستان با مسئولان ذیربط در استان وجود دارد، یادآور شد: با توجه به رویکرد جدید مدیریتی در سطح شهرستان و همچنین تعامل و همفکری مناسبی که با مسئولان اداره کل آموزش و پرورش در استان برقرار است، تلاش خواهیم کرد تا روز به روز نسبت به روند توسعه فضاهای آموزشی و رفع کمبودهای آن گام برداریم.

این مدیر پیرانشهری با اشاره به اعمال حق نوار مرزی برای فرهنگیان شاغل در مناطق مرزی پیرانشهر ضمن تقدیر از تلاش های نماینده شهرستان، گفت: با اعمال این قانون و موافقت دولت و مسئولان ذیربط شاهد تحول خوبی در عرصه حقوق دریافتی فرهنگیان شاغل به تدریس در شهرستان پیرانشهر خواهیم بود و برای هر فرد حداقل 150 و حداکثر  645 هزار تومان از مورخ 11/06/1397به حقوق ماهیانه آنها اضافه خواهد شد.

رسول خضری نماینده مردم شهرستان های پیرانشهر و سردشت نیز در ادامه این نشست طی سخنانی کوتاه در این خصوص گفت: آموزش و پرورش قوی بدون شک جامعه ای قوی و توسعه یافته را بدنبال خواهد داشت و برعکس اگر سیستم آموزش یک جامعه ضعیف باشد و نتواند در راستای شاخص های توسعه ای پایدار در جامعه گام بردارد بدون شک نیروی کارامدی تحویل جامعه نخواهد شد و این همان آفتی است که بسیاری از کشورهای دنیا با آن مواجه هستند.

وی همچنین با اشاربه به اعمال حق نوار مرزی برای کارکنان و فرهنگیان نهادهای دولتی در مناطق مرزی شهرستان های پیرانشهر و سردشت ، اضافه کرد: فرهنگیان شاغل در شهرستان های پیرانشهر و سردشت بهمراه سایر کارکنان ادارات و نهادهای دولتی بعنوان اولین شهرستان های استان خواهند بود که مشمول دریافت حق نوار مرزی خواهند بود که این امر  می تواند بیانگر توجه ویژه مسئولان دولت به کارکنان این مناطق بوده و است.

 خضری ادامه داد: این مبلغ کمترین حقی است که می توان در راستای تقدیر از زحمات فرهنگیان این مناطق اعمال کرد ، هر چند که این حق لازم بود چند سال قبل عملی می شد که متأسفانه تا کنون اتفاق نیفتاده بود.   

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید