سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  جمعه 18 آبان 1397  ::  08:59   

دیدار فرماندهان ارتش دموکراتیک سوریه و فرمانده ائتلاف بین المللی با محوریت حملات ارتش ترکیه به شرق فرات

سرویس سوریه - فرماندهان ارتش دموکراتیک سوریه در دیداری مهم با فرماندهان فرانسوی و آمریکایی ائتلاف بین المللی علیه داعش در عین عیسی آخرین تحولات منطقه و سوریه به خصوص حملات ارتش ترکیه به شرق فرات را مورد ارزیابی قرار داده اند.

به گزارش کردپرس، بر اساس اخبار منتشر شده از دیده بان حقوق بشر سوریه فرماندهان ارتش دموکراتیک سوریه در دیداری مهم با فرماندهان فرانسوی و آمریکایی ائتلاف بین المللی علیه داعش در عین عیسی آخرین تحولات منطقه و سوریه به خصوص حملات ارتش ترکیه به شرق فرات را مورد ارزیابی قرار داده اند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده در این دیدار که با محوریت حملات توپخانه ای ارتش ترکیه به مواضع ارتش دموکراتیک سوریه در شرق فرات صورت گرفته بود دو طرف برای حل مسئله شرق فرات با یکدیگر تبادل نظر کرده و برای ارائه راه حلی مناسب به گفتگو پرداخته اند.

در بیانیه ای که از سوی ارتش دموکراتیک سوریه منتشر شده است با اشاره به این دیدار عنوان شده است: ارتش دموکراتیک سوریه و ائتلاف بین المللی علیه داعش برای برطرف کردن نگرانی هایی که ترکیه در خصوص شرق فرات دارند با یکدیگر توافق خواهد کرد.

لازم به ذکر است، این دیدار در حالی صورت می گیرد که در پی حملات توپخانه ای ارتش ترکیه به مواضع ارتش دموکراتیک سوریه در کوبانی و گری سپی همکاری ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا با نیروهای کرد حاضر در شرق فرات بیشتر شده و نیروهای آمریکایی برای جلوگیری از تداوم حملات ارتش ترکیه گشت زنی های مشترکی را با نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه ترتیب داده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#ترکیه
#کردها