سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 18 آبان 1397  ::  11:57   

نماینده پیرانشهر و سردشت در جمع خبرنگاران :

اختصاص 3 هزار میلیارد تومان به استان آذربایجان غربی در سفر رئیس جمهور به این استان

سرویس آذربایجان غربی _ نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان آذربایجان غربی گفت: در مجموع دو سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان غربی 3 هزار میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگار فعال شهرستان پیرانشهر که عصر روز پنجشنبه (16 آبان ) برگزار شد، با اشاره به سفر قریب الوقوع دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به استان آذربایجان غربی، ضمن اشاره به مهمترین برنامه های درخواستی شهرستان های پیرانشهر و سردشت، گفت: بدون شک سفر رئیس جمهور به استان و اعزام نمایندگان ویژه خود به سایر شهرستان های استان می تواند حامل پیام های بسیار مثبت و خوشحال کننده ای برای این استان باشد.

وی ادامه داد: در دو سفر دکتر روحانی به استان آذربایجان غربی در سال های 95 و 97 در مجموع اعتباراتی بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان در راستای رفع محرومیت این استان اختصاص پیدا کرده است که امیدواریم در این سفر توجه خاص و ویژه ای به شهرستان های مناطق مرزی بویژه پیرانشهر و سردشت شود چرا که در این شهرستان ها چند موضوع بعنوان خواسته ها و مطالبات بحق مردم همواره مطرح بوده اند که لازم میدانیم در این سفر با تأمین اعتبارات ویژه ای در راستای رفع آنها گام برداشته شود.

خضری اضافه کرد: از جمله مهمترین مطالبات و خواسته های بحق مردم شهرستان پیرانشهر موضوع تأمین آب شرب و احداث تصفیه خانه آن با تأمین اعتباری بالغ بر ۱٨۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان می باشد که لازم است این مهم همزمان با سفر نماینده ویژه رئیس جمهور به شهرستان پیرانشهر در دستور کار قرار گیرد و به تصویب نهایی برسد.  

عضو کمیسون اجتماعی مجلس، موضوع جاده های مواصلاتی به شهرستان های پیرانشهر و سردشت بویژه اتوبان تمرچین ، پیرانشهر به نقده را یکی دیگر از خواسته ها و آروزهای دیرینه مردم منطقه عنوان کرد و افزود: اختصاص اعتبار لازم برای رفع نقاط حادثه خیز در محورهای مواصلاتی به پیرانشهر و سردشت، همچنین تخصیص اعتبارات لازم جهت تسریع در روند اتمام اتوبان محور تمرچین به پیرانشهر و نقده نیز بعنوان یکی از خواسته های بحق لازم است مورد توجه هیأت دولت قرار گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به مسدود ماندن معابر مرزی پیرانشهر و سردشت اضافه کرد: با توجه به مسدود ماندن معابر کولبری در پیرانشهر و سردشت و بروز مشکلات اقتصادی برای بسیاری از مردم این منطقه خواستار صدور مجوز آزاد سازی ورود 184 قلم کالا از طریق مرز زمینی تمرچین به داخل کشور هستیم که این مورد در صورت تصویب هیأت دولت در سفر اخیر به استان می تواند تحول بسیار عظیمی در رونق اقتصادی منطقه و حتی کشور ایجاد کند.  

نماینده پیرانشهر در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: یکی دیگر از مصوبات مهم درخواستی شهرستان پیرانشهر که در جلسه هیأت دولت مطرح خواهد شد موضوع اتصال تمرچین پیرانشهر به شبکه راه آهن نقده - ارومیه است چرا که راه آهن ارومیه - تهران زمانی دارای ارزش خواهد بود که به مرز زمینی تمرچین پیرانشهر وصل باشد که این مهم باعث تحول عظیمی در اقتصاد منطقه خواهد شد.

  خضری در ادامه این گفتگو یادآور شد، تصویب تآمین اعتبارات لازم برای تکمیل ساخت و تجهیز بیمارستان جدید پیرانشهر یکی دیگر از خواسته ها ما از رئیس جمهور می باشد که امیدواریم به این مورد نیز بصورت ویژه توجه شود تا هر چه سریعتر این پروژه حیاتی نیز به سرانجام برسد.

وی در خاتمه این نشست تآکید در تسریع روند تبدیل "نلاس" سردشت به شهر و همچنین پیگیری مراحل نهایی تصویب منطقه ویژه اقتصادی پیرانشهر و سردشت را از دیگر خواسته ها و مطالبات منطقه از هیأت دولت عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که نماینده دولت در این دو شهرستان با عنایات ویژه ای به مطالبات ذکر شده که جزء خواسته های بحق و دیرینه مردم مرزنشین شهرستان های پیرانشهر و سردشت از دولت تدبیر و امید می باشند، توجه کنند و در راستای تصویب نهایی و عملیاتی شدن آنها گام بردارد.

دکتر حسن روحانی قرار است که روز چهارشنبه (23 آبان ماه ) بهمراه کابینه دولت تدبیر و امید در سفری یک روزه به استان آذربایجان غربی سفر کنند.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید