سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 18 آبان 1397  ::  13:56   

شه وگر، از بنیان گذار رادیو کردی مهاباد منتشر شد

سرویس آذربایجان غربی- مدیر انتشارات ژیر مهاباد از انتشار کتاب "شه وگر" از نویسنده و هنرمند مهابادی مرحوم سید رحیم قریشی، خبر داد.

مدیر انتشارات ژیر مهاباد در گفت و گو با خبرنگار کردپرس گفت: کتاب "شه وگر" تالیف مرحوم سید رحیم قریشی، نشر ژیر مهاباد در خصوص گردآوری داستان های شب رادیو مهاباد در فاصله سال های 51 تا 59 است.

یعقوب خضری گفت: مرحوم سید رحیم قریشی، متخلص به "دلسوز" از بیانگذاران رادیو کردی در مهاباد بوده و کتاب حاضر به نام "شه وگر" دومین کتاب ایشان است که به کوشش زینب قریشی دختر مرحوم آماده چاپ شده است.

وی افزود:  ویراستاری و تنظیم  کتاب را کریم صوفی مولودی ادیب مهابادی انجام داده اند و انتشارات ژیر نیز کتاب را به چاپ رسانده است.

خضری گفت: مراسم رونمایی از کتاب "شه وگر"  شنبە 19 آبان ساعت 16 بعد از ظهر درسالن اجتماعات ادارە فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد انجام می گیرد و پذیرای علاقه مندان به دنیای کتاب خواهد بود.

گفتنی است، مرحوم سید رحیم قریشی، متخلص به "دلسوز" سال 1309 در مهاباد متولد شد. با تئاتر به دنیای هنر قدم گذاشت و در سال 1333 به صورت رسمی آهنگ سازی و خوانندگی را انجام داد و توانست چندین آهنگ و موسیقی را در کارنامه هنری خود به ثبت برساند.

قریشی از کارمندان صدا و سیمای مهاباد بود و در بخش های مختلف هنری به فعالیت پرداخته بود و کتاب "کویستانی دل"  از این هنرمند اولین کتاب منتشر شده از ایشان است.

این هنرمند مهابادی پس از سال ها کار و فعالیت هنری در سال 1370 دار فانی را وداع گفت.

 

 

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید