سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  07:26   

تأکید وزارت پیشمرگ بر هماهنگی با نیروهای عراقی برای مقابله با بقایای داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان ضمن اشاره به افزایش تحرکات داعش در مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد بر ضرورت ایجاد هماهنگی میان نیروهای پیشمرگ و عراقی برای مقابله به تهدید بقایای داعش تأکید کرد.

به گزارش کردپرس، سرلشکر جبار یاور در گفتگو با پایگاه خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که وزارت پیشمرگ پس از انتشار بیانیه پایان داعش از سوی دولت مرکزی عراق اعلام کرد که داعش پایان نیافته بلکه از شهرهای بزرگ خارج  شده و فعالیت خود را به روستاها و در گروه های محدود تغییر داده است.

دبیرکل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان با تأکید بر اینکه در حال حاضر و از ماه های گذشته و به ویژه پس از عملیات های وسیعی که در سوریه علیه داعش انجام شده؛  فعالیت داعش در مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد شامل استان های دیاله ، صلاح الدین ، کرکوک و نینوا، به شکل چشمگیری افزایش تافته گفت که  تهدید داعش علیه عراق نیز بیشتر شده و این احتمال وجود دارد که بار دیگر حملات خود در عراق آغاز  کرده و برخی از شهرها را تصرف کند.

وی افزود که مقامات و فرماندهان اتاق وزارت پیشمرگ هر دو هفته یک بار و در نشست با فرماندهان و نمایندگان هم پیمانی جهانی ضد داعش گزارشی از عملکرد خود علیه داعش و نیز افزایش تحرکات داعش را به آنان ارائه می دهند و در این نشست ها راهکارهای مقابله با داعش مورد بررسی قرار می گیرد.

جبار یاور اعلام کرد که در این نشست ها تأکید شده که  برای مقابله با خطر داعش در عراق و به ویژه مناطق مورد مناقشه ایجاد هماهنگی و همکاری میان نیروهای پیشمرگ و  نیروهای عراقی بر اساس مکانیسم اجرا شده پیش از سال 2014 ضروری است و وزارت پیشمرگ آمادگی خود را برای همکاری  با نیروهای عراقی اعلام کرده، اما  نیروهای عراقی تاکنون در این زمینه با نیروهای پیشمرگ وارد همکاری نشده اند.

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان