سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  10:04   

خطیب جمعه ایلام گفت؛

مسئولان و خانواده‌ها شرایط ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنند

سرویس ایلام  - نماینده ولی فقیه در استان و ‌امام جمعه ایلام از مسئولان و خانواده‌ها خواست که شرایط ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت الاسلام و المسلمین الله‌نور کریمی‌تبار در خطبه‌های این هفته‌ی نمازجمعه شهر ایلام با اشاره به پایان یافتن ماه های محرم و صفر و آغاز جشن های ازدواج جوانان، عنوان کرد: در اسلام هیچ نهادی و امری مقدس‌تر از ازدواج نیست و مسئولان و خانواده‌ها باید شرایط ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنند.

وی با اشاره به برگزاری حماسه‌ی 13 آبان در ایلام و حضور گسترده‌ی اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی گفت: در روز 13 آبان اخیر حضور اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در راهپیمایی و خروش انقلابی آنها بیانگر وفاداری و همراهی ملت با آرمان های نظام و مشتی کوبنده بر یاوه گویی های جهان استکبار و سردمداران غرب و حامیان منطقه ای آنها بود.

وی افزود: مردم ایران با استقامت در برابر زیاده خواهی های آمریکا جواب توهین و اهانت های آنها را داده اند و موجب سرشکستگی قدرت پوشالی آمریکا در سطح جهان شده اند.

کریمی تبار اظهار داشت: آمریکا همواره ملت و کشور ایران را قبل و بعد انقلاب و حتی در زمان رژیم دست نشانده پهلوی مورد اهانت قرار داده ولی با پیروزی انقلاب اسلامی حضور مردم در صحنه و حمایت خودجوش آنها از نظام سرشکستگی آمریکا را به دنبال داشته است.

کریمی تبار تاکید کرد: همواره ملت انقلابی ایران در برهه های مختلف اثبات کرده اند که زیر بار و فشار زیاده خواهی های آمریکا نمی روند و مقابل این حکومت استکباری ایستادگی می کنند و تبدیل به عاملی برای تحقیر آمریکا در سطح بین المللی شده اند.

خطیب نماز جمعه با اشاره به موضوع وقف اظهار داشت: وقف یک صدقه جاریه و یادگاری ارزشمند و ماندگار است که حتی بعد از مرگ فرد واقف آثار ارزشمند دنیوی و اخروی آن به قوت خود باقی می ماند و ذخیره ای عظیم برای فردای قیامت فرد است.

کریمی تبار در پایان با تبریک افتخارآفرینی علی هاشمی ورزشکار وزنه بردار ایلامی در مسابقات قهرمانی جهان در کشور ارمنستان گفت: حضور و افتخترآفرینی ورزشکاران ایلامی در رقابت های جهانی و بین المللی مایه مباهات استان ایلام است.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید