سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  10:26   

واکنش PYD به تعیین جایزه نقدی برای شناسایی 3 رهبر ارشد PKK:

تصمیم آمریکا بحران در منطقه را عمیق تر خواهد کرد

سرویس سوریه - حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در بیانیه کتبی که از سوی ریاست مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در واکنش به تعیین جایزه نقدی برای شناسایی و دستگیری 3 رهبر ارشد PKK از سوی وزارت امور خارجه آمریکا عنوان کرده است: تصمیم آمریکا بحران در منطقه را عمیق تر خواهد کرد

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در بیانیه کتبی که از سوی ریاست مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در واکنش به تعیین جایزه نقدی برای شناسایی و دستگیری 3 رهبر ارشد PKK از سوی وزارت امور خارجه آمریکا با بیانیه این که این تصمیم یک وضعیت متناقض است عنوان کرده است: PKK در شنگال علیه تروریسم مبارزه کرده است. در هولیر، کرکوک و کوبانی از هزاران انسان محافظت کرده است. در آغاز روند نابودی داعش نقش بسیار بزرگی بازی کرده است. چنین تصمیمی از سوی آمریکا یک تناقض آشکار است. نیروهای YPG/YPJ با حمایت های بین المللی علیه ترور داعش که به رهبری آمریکا صورت می گیرد در حال حرکت به سوی نابودی کامل داعش است. PKK به عنوان یک حرکت کردستانی برای حل و فصل عادلانه مسئله کردها به وجود آمده است، این یک امر روشن و مسلمی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: اگر جایگاه آمریکا در سیاست جهان و موجودیت این کشور در خاورمیانه برای مبارزه علیه تروریسم، حل و فصل بحران های خاورمیانه به خصوص بحران سوریه و ایجاد یک فضای امن در منطقه است؛ بنابراین بیانات و تصمیمات وزارت امور خارجه آمریکا مطابق با این اهداف و سیاست ها نیست. این تصمیم بحران را بیشتر کرده و به حالت خطرناک تری درخواهد آورد. این تصمیم مسئله ای را که باید حل و فصل پیدا کند را به راه های دیگری کشانده و بهانه های لازم به آنکارا برای دشمنی با مردم منطقه به خصوص مردمان کرد منطقه را خواهد داد. تجربه 7 سال گذشته ما ثابت کرده است که گروه های تروریستی با آنکارا در یک سو عمل می کنند. این تصمیمی که PKK را هدف قرار داده است به معنی هدق قرار دادن مردمان کرد و اراده مردمان کرد است.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#پ.ک.ک