سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  11:47   

در همایش شهرداران استان مطرح شد؛

آذربایجان غربی در حوزه مدیریت شهری نیازمند حمایت دولتی است

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: استان به دلیل شرایط سخت و خاص آب و هوایی در زمستان، نیازمند حمایت ها و کمک های دولتی در حوزه مدیریت شهری و ماشین آلات عمرانی است.

به گزارش کردپرس، معاون عمران توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در همایش شهرداران آذربایجان غربی اظهار داشت: در شرایط سخت اقتصادی، رویکرد شهرداری ها باید به سمت جذب مشارکت های مردمی و استفاده از سرمایه های بخش خصوصی در پروژه های درآمدزا تغییر یابد.

مهدی جمالی نژاد افزود: شهرهای استان آذربایجان غربی ظرفیت های بسیاری در حوزه درآمدزایی و اقتصادی دارند و از این مواهب طبیعی که در استان است در بحث گردشگری و جذب توریست به خوبی می توان بهره برداری کرد و با یکسری اقدامات و ارائه تسهیلات برای  سرمایه گذاری در شهرها زمینه سازی و انگیزه لازم را ایجاد کرد.

درادامه این جلسه سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز گفت:  استان آذربایجان غربی با شرایط خاص آب و هوایی و شرایط سخت زمستانی در حوزه مدیریت شهری و ماشین آلات عمرانی نیازمند حمایت ها و کمک های دولتی است .

پیمان آرامون ادامه داد: در بخش ناوگان حمل و نقل درون شهری و ناوگان تاکسی با اعطای تسهیلات سن ناوگان به کمتر از 5 سال کاهش یافته و در بخش ناوگان حمل کالا و مسافر 560 دستگاه اتوبوس درون شهری بالای 15 سال سن فعالیت می کند که باید برای نوسازی آن توجه خاص انجام گیرد.

وی با اشاره به توزیع اعتبارات از محل جرایم رانندگی به شهرداری های استان نیز گفت: تخصیص اعتبارات از این محل  متناسب با میزان وصولی نبوده و نیازمند توجه بیشتری است.

آرامون  اظهار داشت: تخصیص ماشین آلات عمرانی و خدمات شهری به شهرداری ها، اختصاص قیر، یارانه آب برای پخش آسفالت در معابر و اصلاح چارت تشکیلاتی شهرداری های استان از ضروری ترین اقدامات در جهت تقویت توان اجرایی شهرداری ها است که نیازمند توجه ویژه مسئولان ارشد ملی و نمایندگان مجلس است .

گفتنی است، همایش شهرداران استان با حضور معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد. در این همایش مباحث و مشکلات حوزه های مدیریت شهری و روستایی و راهکارهای برون رفت از آن و ارتقاء شاخص های عمران و توسعه ، برنامه ریزی در اجرای برنامه های عمرانی و اولویت های بودجه سالیانه سال 98 در حوزه شهرها مطرح گردید.

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید