سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  12:01   

حزب جمهوری خواه خلق ترکیه مدعی شد:

ترکیه در عفرین با PYD همکاری می کند

سرویس ترکیه - اونال چویک اوز، نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در پارلمان این کشور در اظهاراتی مدعی شده است: برخی اطلاعات مبنی بر همکاری ترکیه با روسیه و حزب اتحاد دموکراتیک در عفرین به دستمان رسیده است

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، اونال چویک اوز، نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در پارلمان این کشور در اظهاراتی مدعی شده است: برخی اطلاعات مبنی بر همکاری ترکیه با روسیه و حزب اتحاد دموکراتیک در عفرین به دستمان رسیده است. حتی اگر YPG یک گروه تروریستی به حساب آید باز هم ترکیه در عفرین با روسیه و شاخه سیاسی این گروه همکاری می کند. به خصوص این که با در نظر گرفتن این موضوع که حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در روسیه دفتر نمایندگی هم دارد ما تنها به انتقاد از ارتباط آمریکا با این گروه می پردازیم. ولی در خصوص ارتباطات روسیه با این حزب هیچ انتقادی صورت نمی دهیم. این یک رفتار درستی نیست. ما از حکومت خواستار رفتار صادقانه در این خصوص هستیم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: ترکیه با آمریکا در منبج به توافق در خصوص گشت زنی مشترک رسید و در پی آن آمریکا با نیروهای YPG گشت زنی انجام دادند. بعد از آن نیز برای دستگیری 3 رهبر ارشد PKK جایزه نقدی تعیین کردند. بلافاصله بعد از این نیز نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه اعلام کرد YPG را به عنوان گروه تروریستی نمی شناسند. ما روابط ترکیه و آمریکا را بسیار مهم می دانیم. کاملا واضح و آشکار است که آمریکا میان PKK و YPG قائل به تفاوت است.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#روسیه
#کردها