سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  12:43   

خودداری ژاپن از اعطای پناهندگی به 2000 آواره کُرد ترکیه

سرویس جهان- روزنامه ماینیچی ژاپن نوشت: بیش از 2000 آواره کرد ترکیه چندیدن سال است که در ژاپن خواستار اعطای پناهندگی هستند اما این کشور حتی یک نفر را هم نپذیرفته است.

 

به گزارش کردپرس، روزنامه ماینیچی ژاپن در سلسله گزارش هایی به وضعیت ابهام آمیز بیش از 2000 آواره کرد ترکیه پرداخته است که نزدیک به 10 سال است به ژاپن رفته اند اما این کشور حاضر نیست به آنها شهروندی ژاپن را اعطا کند.

بر اساس این گزراشها، دو کشور ژاپن و ترکیه رابطه خوبی با هم دارند و قرار است در آینده ای نزدیک بر سر دستورالعمل مشترکی از تروریسم با هم توافق کنند. با توجه به این که ترکیه اصرار دارد بیشتر گروههای فعال کردی در ترکیه تروریست هستند، امضای چنین دستورالعمل مشترکی کردهای آواره ترکیه در ژاپن با مشکلات  بیشتری روبه رو خواهد کرد.

برخی فعالان ژاپنی تاکید کرده اند که رابطه خوب میان ترکیه و ژاپن مانع اصلی بر سر اعطای پناهندگی به کردهای ترکیه در ژاپن بوده است.

فعالان ژاپنی و کرد تاکید کرده است کودکانی که مدتها قبل از ترکیه به ژاپن مهاجرت کرده اند، در حال ورود به دانشگاه هستند و در آینده نیز به کارکردن در ژاپن نیاز خواهند داشت. در صورتی که ژاپن آنها را به عنوان شهروند قبول نکند به سرنوشت پدرانشان دچار می شوند که نه در جامعه ژاپن به عنوان شهروند قبول شدند و نه جرات بازگشت به ترکیه را دارند.

با توجه به این که کشور ژاپن در حال تنظیم دستورالعملی برای پذیرش بیشتر نیروی کار از خارج از کشور است، فعالان کرد و ژاپنی امیدوارند کردهای پناهنده نیز با استفاده از قانون جدید به عنوان شهروندان جدید ژاپن توسط دولت پذیرفته شوند.

کد خبرنگار: 40101

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ژاپن
#ترکیه
#کردها
#پ.ک.ک