سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  13:39   

ترکیه زیتون عفرین را به اسپانیا صادر می کند

سرویس ترکیه - بر اساس اطلاعات به دست آمده دولت ترکیه با فرماندهان ارتش آزاد سوریه برای برداشت و صادرات زیتون عفرین به اسپانیا به توافق رسیده و در روزهای پیش رو اقدام به صادرات زیتون عفرین به اسپانیا خواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری فرات نیوز، بر اساس اطلاعات به دست آمده دولت ترکیه با فرماندهان ارتش آزاد سوریه برای برداشت و صادرات زیتون عفرین به اسپانیا به توافق رسیده و در روزهای پیش رو اقدام به صادرات زیتون عفرین به اسپانیا خواهد کرد.

طبق توافقات به دست آمده محصول زیتون عفرین به مبلغ 22 میلیون دلار به مجلسی که از سوی آنکارا تعیین شده است تحویل داده خواهد شد.

یک فعال سیاسی منطقه عفرین در گفتگو با خبرگزاری فرات نیوز در این خصوص عنوان کرده است: دولت ترکیه با این توافق درصدد است تا غارت محصول زیتون عفرین را از افکار عمومی پنهان کند. ماه سپتامبر سال جاری نشستی با سرپرستی سازمان اطلاعات ملی ترکیه میت و رهبر قرارگاه منطقه ‌ای ارتش آزاد سوریه "هیثم الحافظی" و هیئتی از این گروه برگزار شده و در آن بر سر صادرات محصول زیتون عفرین به توافق رسیده ‌اند. این توافق به عنوان پروژه مجلسی که از سوی آنکارا تعیین شده است قلمداد شده است. این نشست برای تخصیص منابع مالی و مالیات به گروه ارتش آزاد و همچنین واگذاری دروازه مرزی به آنان برگزار شده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده  اعلام شد که در نشست مذکور محصول زیتون عفرین پس از انتقال به استان ختای در ترکیه برای صدور به کشور اسپانیا بارگیری می ‌شود. میت پذیرفته است که در مقابل دروازه‌ای مرزی در جندرس را به گروه ارتش آزاد سوریه واگذار کند.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#سوریه
#عفرین