سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  14:59   

با حضور فتاح انجام شد

تحویل ۲ هزار واحد مسکونی به مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه

سرویس کرمانشاه - امروز دو هزار واحد مسکونی نوساز به مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه واگذار شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل ازسایت خبری کمیته امداد، سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در این مراسم با اشاره به اینکه خردادماه امسال ۵۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان زلزله‌زده این نهاد در استان کرمانشاه ساخته شد گفت: امروز نیز دو هزار واحد مسکونی دیگر در مناطق قصر شیرین، سرپل ذهاب، گیلان غرب، دالاهو، اسلام‌آباد غرب و ماهی دشت به مددجویان کمیته امداد واگذار شد.

وی بابیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ساخته‌شده مربوط به مددجویان ۵۵۰ روستای استان کرمانشاه است گفت: این واحدها پس از تجهیز و تأمین امکاناتی مانند آب و برق به خانوارهای تحت حمایت این نهاد واگذارشده است.

فتاح با اعلام اینکه تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد که در زلزله آسیب‌دیده بودند تعمیر و تحویل داده شده است افزود: ساخت و تعمیر دو هزار و ۷۰۰ واحد آسیب‌دیده دیگر نیز تا نیمه نخست سال آینده به پایان می‌رسد.

وی با اعلام اینکه متوسط کمک‌های مردمی برای ساخت واحدهای مسکونی روستایی ۱۲ میلیون تومان و واحدهای شهری ۱۵ میلیون تومان است گفت: مردم برای بازسازی منازل مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه تاکنون ۶۰ میلیارد تومان کمک کرده‌اند.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: از زمان وقوع زلزله تاکنون به ارزش ۸۰ میلیارد تومان کالا و لوازم ضروری میان مردم زلزله‌زده این مناطق توزیع‌شده است.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید