سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  15:44   

احداث 11 واحد صنایع تبدیلی و تكمیلی بخش كشاورزی در كرمانشاه

سرویس کرمانشاه - مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون 11 واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در استان کرمانشاه احداث و به مرحله بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، کریمی زند افزود: این واحدها ظرفیت اسمی سالانه بالغ بر 76 هزار تن را دارا بوده و برای احداث آنها 617 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.

کریمی زند خاطرنشان کرد: واحدهای مذکور در زمینه فرآوری و بسته بندی سبزیجات و خشکبار، بسته بندی حبوبات، سورتینگ و بسته بندی میوه و صیفی جات، سردخانه و سیلوی ذخیره گندم فعالیت خواهند نمود.

  وی با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد 87 فقره جواز تاسیس صنایع تبدیلی کشاورزی صادر شده است تصریح کرد:  مجموع ظرفیت اسمی این جوازهای صادرشده بیش از 499 هزارتن می باشد.

کریمی زند افزود: احداث و راه اندازی این طرح ها نیازمند 2هزار و 656میلیارد ریال سرمایه گذاری می باشد که در صورت احداث و راه اندازی 929 فرصت شغلی را به صورت مستقیم ایجاد خواهند کرد.

 مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر 44 طرح صنایع تبدیلی در سطح استان در دست احداث می باشد که سرمایه گذاری ثابت این طرح ها  1245 میلیارد ریال است.

 کریمی زند با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح ها بین 10 تا 90 در صد است، افزود: این طرح ها پس از تکمیل و بهره برداری حدود 443 هزار تن ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی استان را افزایش و 682 نفر نیز اشتغالزایی  خواهد داشت.  

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید