سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  18:41   

خاشقجی در اولویت رجب طیب اردوغان پیش از سفر به فرانسه:

سفر دادستان کل عربستان سعودی به ترکیه بیهوده بود/ عربستان باید از 15 نفری که دستگیر شده است اعتراف بگیرد

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به منظور سفر به فرانسه در فرودگاه بین المللی عسن بوغای آنکارا حضور پیدا کرده بود بار دیگر با طرح پرونده جنایت جمال خاشقجی با تاکید بر این که سفر دادستان کل عربستان سعودی به ترکیه بیهوده بود عنوان کرده است: عربستان باید از 15 نفری که دستگیر شده است اعتراف بگیرد

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزای Haber7، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به منظور سفر به فرانسه در فرودگاه بین المللی عسن بوغای آنکارا حضور پیدا کرده بود؛ پیش از این سفر در گفتگو با خبرنگاران در اظهاراتی عنوان کرده است: در آخرین تماس تلفنی که با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا داشته ام به وی نیز تاکید کرده ام که اگر فرصتی پیش آمد در اثنای سفر به پاریس با او دیداری ترتیب دهیم. زمانی که به پاریس رسیدیم با دوستان خود دیدارهایی خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد تا فرصت دیدار با ترامپ را نیز فراهم کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به پرونده جنایت جمال خاشقجی نیز عنوان کرده است: در حال حاضر در دستمان مدارک و شواهدی در این خصوص وجود ندارد. ولی اطلاعاتی به دستمان رسیده است. آن 15 فردی که به ترکیه آمده به همراه آن 3 فرد دیگر در مجموع این 18 فرد که دستگیر شده اند می دانند که دستور این جنایت را چه کسی صادر کرده است و همچنین می دانند که جسد خاشقجی کجا است. آن همدست محلی را نیز باید معرفی کنند. لازم به دور شدن از مسیر نیست به طور حتم آن 15 فرد می دانند که چه کسی دستور قتل را صادر کرده است. عربستان سعودی تا زمانی که از این 15 تن اعتراف نگیرد می تواند جلوی انتشار واقعیت جنایت را در رسانه ها بگیرد. دادستان کل عربستان سعودی هم بیهوده به ترکیه سفر کرده بود. آمده و دادستان ما را به عربستان دعوت می کند. او را به آنجا دعوت کرده و چه کاری خواهید کرد؟ محل جنایت اینجا است. هر آنچه خواهید گفت را اینجا باید بگویید. من حقوقدان نیست. اقتصاددان هستم و 40 سال است که سیاستمدارم. این کار توجیه دیگری ندارد. این 15 تن باید حرف بزنند.

 

کد خبرنگار: 30102

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان