سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  20:55   

ناظر سیاسی مسائل عراق:

اولویت اصلی رییس جمهور کُرد عراق منافع ملی است

سرویس جهان- فیصل الیافای می گوید برهم صالح، رییس جمهور جدید کرد عراق، منافع ملی این کشور را در اولویت کاری خود قرار داده است.

 

به گزارش کردپرس، برهم صالح، نامزد حزب اتحاد میهنی کردستان عراق با رای نمایندگان پارلمان عراق بعد از مرحوم جلال طالبانی، رهبر و بنیانگذار حزب اتحادیه میهنی و فواد معصوم به عنوان سومین رییس جمهور کرد عراق انتخاب شد. این در حالی است که دو حزب اتحادیه میهنی و دموکرات کردستان عراق، رقابت شدیدی بر سر تصدی پست ریاست جمهوری عراق داشتند.

فیصل الیافای، ناظر مسائل سیاسی عراق در یادداشتی که در سایت آسیا تایمز نوشته، گفته است دو حزب کردی به صورت بی سابقه ای بر سر تصدی پست ریاست جمهوری عراق با هم رقابت کرده و این رقابت منجر به ایجاد تنش میان دو حزب شد.

وی معتقد است برهم صالح سیاست و استراتژی «اول عراق» را در پیش خواهد گرفت و تلاش خواهد کرد که استان های اقلیم کردستان را به بغداد نزدیک کند.

این ناظر سیاسی مسائل عراق تاکید کرده است با این که تصور کلی این است که کردها بعد از برگزاری رفراندوم که پیامدهای زیانباری برای آنها داشته، از ایده استقلال دورتر شده اند اما هنوز هم عده ای به دنبال تحقق این رویا بوده و در حالی که بسیاری به دنبال مقابله با چالش های پیش روی عراق هستند ممکن است کردها همچنان به دنبال تحقق رویای استقلال باشند.

کد خبرنگار: 40101

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#کردها
#برهم صالح