سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  01:20   

احتمال آلودگی آب شرب روستای آخکند سقز/ لزوم رسیدگی فوری مسئولان مرتبط

سرویس کردستان- اخبار رسیده حاکی از احتمال آلودگی آب شرب روستای آخکند سقز بوده، که این امر لزوم رسیدگی فوری و اساسی برای حل مشکل را می طلبد.

به گزارش کردپرس؛ پس از بارندگی های اخیر آب لوله کشی روستای اخکند با حدود 150 خانوار طعم و رنگ نامناسب پیدا نموده و چند نفر از کودکان و ساکنان روستا دچار کسالت و مسمومیت نیز شده اند

چند نفر از مسئولان مرتبط در گفتگوهایی با خبرنگار ما کلیت موضوع را تایید و اعلام نمودند بررسی های دقیق و کارشناسی در این رابطه در حال انجام است.

براساس گفته های مردم و دهیار روستا، بررسی های اولیه کارشناسان بهداشتی از احتمال آلودگی آب روستا خبر می دهد.

براین اساس، آب شرب روستای آخکند از یک چشمه و یک حلقه چاه تامین می شود که چاه کنار رودخانه زده شده و در زمان بارندگی های زیاد امکان ورود آب های آلوده به داخل چاه آب وجود دارد، این چاه حدود 10 سال پیش حفر شده، اما به نظر می رسد در موقعیت مکانی آن به مسائل بهداشتی و آلودگی های احتمالی توجه جدی نشده است.

گفته می شود امروز و در پی مشکل به وجود آمده پمپاژ آب چاه به داخل منبع قطع شده و اداره آب و فاضلاب روستایی قول نصب دستگاه کلرزن داده است.

با عنایت به اهمیت موضوع لازمست مسئولان مرتبط بطور جدی پیگیر مساله بوده، در صورت امکان نشت آلودگی به داخل این چاه آب، آن را کنار گذاشته و از محل دیگری آب شرب روستای آخکند را تامین کنند و همچنین به وضعیت افراد دارای کسالت احتمالی نیز رسیدگی و روی کیفیت و بهداشت آب کنترل بیشتری صورت بگیرد.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید