سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 19 آبان 1397  ::  23:01   

درخواست نمایندگان مجلس عراق برای ازسرگیری پروازهای میان سلیمانیه و ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق اعلام کرد که نمایندگان در نشست امروز مجلس خواهان از سرگیری پروازهای میان فرودگاه سلیمانیه و ترکیه شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از خندان، میران محمد با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرد که در نشست امروز مجلس عراق، مسئله تحریم فرودگاه سلیمانیه از سوی دولت ترکیه، مطرح شده است.

نماینده اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق افزود که نمایندگان خواستار از سرگیری پروازهای میان فرودگاه سلیمانیه و ترکیه و لغو تحریم هوایی ترکیه علیه این استان شده و این درخواست را رسماً به کمیسیون حمل و نقل و ارتباطات مجلس اعلام و تأکید کرده اند که تبعیض میان فرودگاه های کشور، تأثیرات منفی بر فعالیت های اقتصادی و زندگی روزمره شهروندان دارد.

دولت عراق در پی برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان در سپتامبر 2017، اقدام به ممنوعیت کلیه پروازهای خارجی در فرودگاه های اقلیم کرده و پس از گذشت6 ماه و در پی توافقات با مقامات اقلیم این ممنوعیت را لغو کرد، اما دولت ترکیه با متهم کردن مقامات استان سلیمانیه و عمدتاً مقامات اتحادیه میهنی کردستان به همکاری با پ.ک.ک این استان را تحریم کرده و علیرغم آغاز دوباره پروازها با فرودگاه اربیل، حاضر به ازسرگیری پروازها با سلیمانیه نشده است.

 

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید