سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  07:56   

پایان گمانه‌زنی‌ها؛

سلیمانی دشتکی استاندار ایلام ماند

سرویس ایلام -  با اعلام قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد رفتن یا نرفتن استاندار ایلام در فضای سیاسی و رسانه‌ای استان مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، با وجود تأکید استاندار ایلام بر این نکته که این قانون شامل حال وی نمی‌شود، اما اصرار بسیار زیادی از سوی محافل رسانه‌ای و سیاسی استان بر شمول وی به این قانون صورت گرفت و حتی او به استعفای زودهنگام دعوت شد.

استاندار ایلام کمی پیش از وقوع انقلاب اسلامی به استخدام دولت درآمده است و در مناصب زیادی تا سال 84 قرار داشته است. او با روی کار آمدن دولت احمدی نژاد خود را بازنشسته کرده و به فعالیت در بخش خصوصی مشغول می‌شود. با پیروزی دولت روحانی، سلیمانی دشتکی از ظرفیت قانون استفاده کرده و به کار برمی‌گردد و استاندار چهارمحال و بختیاری می‌شود.

ایشان بیش از یک سال هست که استاندار ایلام شده‌اند و در این مدت سعی کرده که ادبیات تازه‌ای به مدیریت استان وارد کند.

در همین راستا و پس از وداع وزیر کشور با 14 استاندار بازنشسته، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام به رسانه‌ها توضیح داد: استاندار ایلام مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی شود.

ایوب درویشی اظهار داشت:  قانون اخیر منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل  استاندار ایلام جناب آقای سلیمانی دشتکی نمی شود زیرا  وی اعاده به کار شده و هم اکنون کارمند وزارت کشور است.

وی افزود: با توجه به این که سن استاندار زیر 65 سال و سابقه خدمت وی کمتر از 35 سال است حتی مشمول قانون پیشین بازنشستگی نیز نمی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: طرح اینگونه مباحث حاشیه ای در فضای سیاسی و رسانه ای استان با اغراض و مقاصد شخصی و بدون  اطلاع و آگاهی از قوانین و مقررات کشور بوده است.

درویشی خاطرنشان کرد: اقدامات چشمگیر استاندار به ویژه برگزاری حماسه اربعین، پیگیری طرح های سرمایه گذاری و پروژه های عمرانی با جدیت و تلاش وافر در حال پیگیری است و در شرایط فعلی استان طرح این گونه مباحث کاملا در جهت خلاف منافع و مصالح عمومی مردم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام با بیان این که حضور سلیمانی دشتکی یک فرصت برای استان است اضافه کرد: جناب آقای سلیمانی با قدرت و عزم راسخ در جایگاه مدیریت ارشد به خدمت خود ادامه می دهد و همه ی دلسوزان و دوستداران توسعه استان باید با وحدت و همدلی و ایجاد امید در مردم که لازمه عبور از مشکلات کنونی است در کنار ایشان و مجموعه مدیریتی به ایفای نقش بپردازند.

درویشی گفت: گمانه زنی هایی نیز که در این مدت راجع به بحث جانشینان ایشان مطرح شد صرفا فضاسازی رسانه ای و بدون اطلاع از سیاست حاکم بر وزارت کشور بود که در امر گزینش استانداران بر غیربومی گزینی تأکید دارد.

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید