سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 20 آبان 1397  ::  07:59   

سخنگوی اتحادیه میهنی کردستان:

اتحادیه میهنی یک منصب وزارتی را در دولت جدید عراق در اختیار می‌گیرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که این حزب یک منصب وزارتی را در دولت جدید عراق در دست می گیرد و نامزد تصدی این منصب را نیز تعیین کرده و ساختار دولت جدید اقلیم کردستان نیز با بهره گیری از تجربیات دوره های پیش تعیین و تشکیل می شود.

به گزارش کردپرس، سعدی احمد پیره در کنفرانسی خبری با تأکید بر اینکه حزب اتحادیه میهنی یک منصب وزارتی را در دولت جدید عراق به دست می آورد گفت که این حزب خالد شوانی را برای تصدی این منصب وزارتی نامزد کرده و به نظر می رسد که تصدی وزارت دادگستری عراق را در دست بگیرد.

سخنگوی رسمی اتحادیه میهنی کردستان افزود که این حزب و حزب دمکرات کردستان به عنوان دو حزبی که بیشترین کرسی های دوره جدید پارلمان کردستان را به دست آورده اند، در هفته جاری و یا هفته آینده گفتگوهای تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان را آغاز می کنند و ساختار دولت جدید نیز با بهره گیری از تجربیات دولت های گذشته اقلیم تعیین و تشکیل می شود و اتحادیه میهنی نیز مناصبی را که سهم خود می داند در اختیار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه هیچ حزبی در اقلیم در مورد تشکیل دولت سکوت نکرده و برخی احزاب از عدم شرکت خود در آن خبر داده اند، گفت که تغییر در مواضع و اقدامات احزاب نیز روی می دهد.

سعدی احمد پیره اخبار مربوط به درخواست یکی از رهبران اتحادیه میهنی از مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات در مورد جلوگیری از شرکت جنبش تغییر در دولت جدید اقلیم کردستان را تکذیب کرد.

همچنین خاطر نشان ساخت که روابط میان حزبی بین اتحادیه میهنی و حزب دمکرات قطع نشده و در هفته های گذشته رو به سردی گرائیده؛ اما دو حزب در نهایت بر سر مسائل مهم و سرنوشت ساز به توافق می رسند.

 

اخبار کردپرس را در سایت جدید دنبال کنید

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#حزب دمکرات
#اتحادیە میهنی